Bayburt yerli haberi… Ecnebi tabiiyetli Erasmus öğrencileri Bayburt’ta çuval yarışı yaptı mendil kapmaca oynadı

Bayburt Toyluk ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği ‘Healthy Life Must Be the New Pandemic!-Mıhlı hayat yıpranmamış pandemi olmalı!’ antetli Erasmus+ programı cahillik programı çerçevesinde Belçika, Romanya, Ukrayna, Macaristan, Portekiz ve Türkiye’den 36 murahhas 12-19 ilk teşrin tarihleri beyninde Bayburt’ta aynı araya geldi.

Proje çerçevesinde farklı ülkelerden kente gelen katılımcılar Aslandağ Vilayet ormanında trekking, akla yatkın beslenmeye ilgilendiren eğitim, katılımcı ülkelerden çolpa sporlar, kültürel sunumlar, geleneksel okçuluk etkinliği, Bayburt ili çevresinde geziler, çuval yarışı, yakan heyetiyle oyunlarına katılarak doyasıya eğlendiler.

Avrupa Birliği Gençlik Projeleri başlığında Türkiye Millî Ajansı desteğiyle gerçekleşen projenin hedefleri arasında düz düz metin yaşamın önemi üzerine farkındalığı arttırmak, çoluk çocuk başta gelmek amacıyla insanların fiziki aktiviteye katılımını seçmek, erasmus+ programından daha fazla dirilik ve kurumun yararlanmasını ulaşmak, Bayburt’un bilinirliğini ve Bayburt’ta yabancılara ait farkındalığı bırakmak için geniş öğrenme araçlarını kullanan 36 elçi Bayburt’ta çeşitli aktivitelerde bulundular.

Aslandağ Il ormanında trekking programıyla başlayan etkinlikler, Saray Bahçesinde tıpkı sıra sportif faaliyetlerle sona erdi. Yurtdışından Erasmus+ programıyla ayrımlı ülkelerden Bayburt’a mevrut öğrenciler, ‘Healthy Life Must Be the New Pandemic! – Metin yaşam kullanılmamış pandemi olmalı!’ etkinlikleri dahilinde planlı çuval yarışı, yakıcı tümden, mendil kapmaca kadar yarışmalara katıldılar. Bayburt Toyluk Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü ve proje koordinatörü Cidal Erel, Belçika, Romanya, Ukrayna, Macaristan, Portekiz gibi değişik ülkelerden Erasmus+ programıyla gelen katılımcılara, düzenlenen etkinliklere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Projenin koordinatörü Erel, projenin hedefine başarıyla ulaştığını ve Bayburt’u ecnebi öğrencilerle buluşturduklarını belirterek, “Toyluk Spor İl Müdürlüğü olarak Bayburt’u Avrupa birliği ve Erasmus+ programıyla daha tüvana şekilde buluşturmayı amaçladık ve bunu yaptık. Projemiz dahilinde Bayburt’ta kurumlarla paydaşlıkta yapıyoruz. Erasmus+ programı kişilere ve kurumlara haddinden fazla değişik fırsatlar sunmakta. Yaptığımız projemizi ilgilenmek ve gayrı Erasmus+ programı fırsatlarını keşfetmeleri yerine kamu Bayburt sakinlerini gençlik spor diyar müdürlüğü instagram sayfası ve millî ajans internet sitesini (www.ua.gov.tr) musahabe etmeye nida ediyorum” dedi.

Etkinliklere katılan katılımcılar etkinliklerden mutlu kaldıklarını kaydederek, oynanan oyunlarda keyifli koridor geçirdiklerini çevirmenler eşliğinde. Planlı etkinlikte Spor Idarehane Müdürü Cenk Erel, voleybol antrenörü Mustafa Altunkaya, basket antrenörü Çağrı Turan yarışmalar için yabancı tabiiyetli katılımcılara brifing faaliyetinde bulunarak, eşlik etti. – BAYBURT

Share: