Çekerek’te sis zımnında rey mesafesi 15 metreye düştü

Çekerek’te sis dolayısıyla fikir mesafesi 15 metreye düştü

YOZGAT – Yozgat’ın Çekerek ilçesinde sabah saatlerinde aheste sis etkili oldu. Düşünüm mesafesi 15 metreye büyüklüğünde düşerken araçlar güçlükle ilerleyebildi.

Yozgat’ın Çekerek ilçesinde canlı olan itici gelgel ve kar yağışının ardından ilçede sabahleyin saatlerinde sis deli dolu oldu. Düşün mesafesinin 15 metreye kadar düştüğü Çekerek karayolunda sürücüler onat yakarak ilerleyebildi. Anayolda tedbir kayran gidiş geliş ekipleri, sürücülere strateji mesafelerini korumaları ve çabukluk yapmamaları üzerine uyarılarda bulundu.

Çekerek’ten Bayındırhüyük köyüne giden Ömer Akdemir, “Aşırı aynı sis var, haddinden fazla bunaltıcı akıntı ediyoruz. Kuruntu mesafemiz 10-15 metre büyüklüğünde. Yola sâdır arkadaşlara dikkat etmelerini diliyorum ve araçlarının farlarını katiyetle açmalarını ve yolu izlem etmelerini istiyorum” dedi.

Uğur Şener ise, “Çekerek’ten Başalan köyüne toprak sürmeye gidiyorum. Bunaltıcı tıpkısı sis var ve rey mesafesini etkiliyor. 10 metreye büyüklüğünde düştü. Sürücüler sis lambalarını yakarak ilerlesin” şeklinde konuştu.

Share: