Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı

Bakir atanan Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı. Maraşlı, önce say gününde kat müdürleri ve değişik kurumların temsilcilerinin kutlama ziyaretlerini kabul etti.

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı’nın görevine başlaması üstüne Malmüdürü Yaşar Parıltı, Meteoroloji Müdürü Ezher Varlıklı, Milli Emlak Müdürü Buğra Abaş, Toyluk ve Spor İlçe Müdürü Nuri Büyükateş, İlçe Müftüsü Erek Yılmayan, Ekincilik ve Orman Müdürü Vekili Mine Altın, Zat Müdürü Tasavvur Rahat, İlçe Keyif Müdürü Mehmet Sakıncasız Bahçe, Pınar Güllabi Komutanı Vekili Mehmet Özay, Toplumsal Teavün ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fatma Salkım, Liman Başkanı Vekili Eray Aykanat ve İlçe Ahali Kütüphanesi Sorumlusu Rahime Tekeli Ilçebay Maraşlı’yı makamında konuşma ederek, hayırlı olsun dileğinde bulundular.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker birlikte Ilçebay Maraşlı’yı makamında ülfet ederek, 2022-2023 terbiye öğretim dönemi hazırlıkları karşı hikmet verdi. Ilçebay Maraşlı, İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Çöker ile birlikte 15 Ilkgüz Mustafa Çapkan İlkokulu’nu üstelik ülfet ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı kimdir?

1981 yılı Ordu doğumlu olup, aslen Konyalı. İlköğretim ve lise eğitimini değişik illerde tamamlamasının peşi sıra, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Panel Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü kazandı. 2004 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak, Konya 92. Dönüş Ilçebay Adayı namına mülki idare mesleğine başladı. Adaylık süresince mütenevvi illerde mülkiye müfettişliği ve ilçe refakatinde bulundu. Kastamonu ili Ağlı ve İhsangazi ilçelerinde kaymakam vekili olarak fariza yaptı. Aynı yıl süre ile Fransa’birlikte ecnebi komütatör eğitimi görerek, idari cümle üstünde çalışmalarda bulundu.

Ilçe kursunu sükse ile tamamlayarak 1 April 2008 tarihinde Konak Kaymakamı yerine atanan Mehmet Maraşlı, 30 Orak Ayı 2010 tarihinden itibaren Baş Başa Kararname ile Arguvan Kaymakamlığına, 2012 yılında Mazeret Kaymakamlığına, 2015 yılında Osmaniye İli Toprakkale Kaymakamlığına, 2016 yılında Ürgüp Kaymakamlığına atandı. 11 Ağustos 2022 gün ve 2022/392 az Cumhurbaşkanlığı Tayin Kararı ile Çeşme Kaymakamlığına atanan Mehmet Maraşlı, ferah derecede İngilizce ve Frenkçe biliyor. Ilçebay Maraşlı, Içtimai Bilgiler Öğretmeni Dilek Güleryüz Maraşlı ile evli olup, Zeynep Karı ve Mehmet Akif isimlerinde evlatları bulunuyor. – İZMİR

Share: