CHP’li Belediyenin işçi çıkarımına tepkiler çığ kabil büyüyor

CHP’li Belediyenin iştirakçi çıkarımına tepkiler çığ kadar büyüyor

Şehir Partili Baltalık:

“Ekmekle oynayarak cins yüzlerini gösterdiler”

“Intihap meydanlarında ortağınız İYİ Fırka ile hangi vaat ettiniz hangi yapıyorsunuz?”

KIRŞEHİR – CHP’li Kırşehir Belediyesinde 11 işçinin işten çıkarılmasına tepkiler çığ kadar büyüyor. Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık; CHP’li belediyenin ekmekle oynayarak kök yüzünü gösterdiğini söyledi.

Baltalık açıklamasında; “Kırşehir halkının desteğiyle belediye reisi seçilen Selehattin Ekicioğlu, namına gösterilen teveccühe müstahak olmadığını ayrımsız posta daha gösterdi” dedi. CHP ve İYİ Tümen’nin intihap meydanlarında verdikleri vaatlerin tersini yaptığını gelecek süren Baltalık; “Seçme meydanlarında ‘çocuklarınız ve torunlarınızın geleceği için oy istiyoruz’ diyenler, bu çocukların ebeveynlerini işten çıkararak hem çocukların hem üstelik şehrin geleceğini karanlığa sürüklemektedir. Mademki kimseyle probleminiz bulunmayan sebep gerekçe de olmadan insanların işleri ve ekmekleriyle oynuyorsunuz?” diye niteleyerek konuştu.

“Çıktı Kırşehir gerçeği biliyor”

Kırşehir halkının seçim meydanlarında atılmış nutuklar ve çalışmalar karşısında gerçeği gördüğünü belirten Baltalık açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Göreve geldiğiniz günden bu yana işten çıkardığınız onlarca gönül Kırşehir halkından bire bir çıngı değil mi? Seçim meydanlarında şeref sözü verip vicdandan küçümseme eden sizler, ekmekle oynayarak esas yüzünüzü gösterdiniz.”

Share: