Değerli yükselişte

Mazi ons fiyatına koşut derece kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,2 artışla 1.018 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, bakir güne bile yükselişle başlamasının peşi sıra saat 10.20 itibarıyla esbak kapanışının yüzde 0,6 üstünde 1.024 liradan muamele görüyor.

Bir dakikalarda çeyrek altın 1.680 lira, cumhuriyet altını birlikte 6.860 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, dün yüzdelik 0,2 derece kazanmasının arından şu dakikalarda önceki kapanışa bakarak yüzdelik 0,5 artışla 1.774 dolardan muamele görüyor.

Analistler, ESIR Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Çin ile ferman ihtilafındaki Tayvan’ı ziyaret etmesinin peşi sıra kalan jeopolitik risklerin değerli fiyatlarını desteklediğini ifade etti.

Bugün İngiltere Minval Bankası (BoE) getiri kararının yatırımcıların odağında vadi aldığını aktaran analistler, boşluk ayından bu yana gelişigüzel toplantısında 25 baz puanlık faiz artırımına giden BoE’nin, bu kamer faizi 50 baz benek artırmasının beklendiğini söyledi.

Analistler, bugünün malumat gündeminde, az süresince doğru efektif döviz kuru ile haftalık servet ve banka istatistikleri, sınırlı dışında ise ÇAKER’de dış ticaret dengesi ve haftalık işsizlik başvurularının öne çıktığını belirterek, ustalık açıdan altının ons fiyatında 1.750 doların destek, 1.790 doların dayanım konumunda bulunduğunu kaydetti.

İnfo Envestisman Foreks bülteninde, ‘Geri 1760 seviyesinden açılan ons değerli, çağ boyu izlediği seyirde esas seviyesinin bir hacim üzerinde derece kazanımı ile günü 1765 seviyesinden tamamladı. Haftanın dördüncü muamele gününde piyasalar, ISM PMI verisini takip etti. MEMLUK ISM bakım endeksi yüzdelik 56,7 namına gerçekleşerek beklenilenin üzerinde ayrımsız takat sınırı gösterdi ve 3 ayın yeryüzü efdal seviyesine artık. Geçkin Fed yetkililerden açıklamalar geldi. Unvan Francisco Fed Başkanı Daly; ‘’ekonomide hoppa baş aşağı olasılığının azalmadığını umuyorum, enflasyonun dip ayrımsız durgunluğa girmeden aşağı geleceği konusunda iyimserim’’ söylemlerinde bulundu. Antrparantez Fed yetkilisi Bullard; KUL ekonomisi resesyonda değil, ikinci yarıda fazlalık nema göreceğiz diye vurgularken faizler hakkında ise, faizlerde bu yıl yüzdelik 3,75 – 4 seviyelerine çıkmalıyız dedi. Son olarak Richmond Fed Başkanı Barkin, Fed enflasyonu taharri edebilir ama dinginlik olabilir söylemlerinde bulundu. Kısaca Fed yetkililerinin öncelikli amacı para şişkinliği olduğunu ve gaye seviyesi yüzdelik 2’yi bulana büyüklüğünde ekti mülk politikaları ve Ürem artırımlarına gideceklerini ve bu durumun yaratacağı resesyonu görmezden geldiklerini söyleyebiliriz. Bu nitelik zer metalde baskılara etmen olsa üstelik duraklık endişesi ons altında dilek yaratabilir. Yıpranmamış günde 1764 seviyesinden açılan ons altında piyasalar, TSİ 15:30’bile İşsizlik Haklarından Faydalanma Başvuruları yakından izleme edilecektir. XAUUSD grafiğini teknik yerine inceleyecek olursak 1775 – 1790 – 1811 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1755 – 1745 – 1732 seviyeleri ise destek noktaları olarak izlem edilebilir.

A1 Capital Envestisman bülteninde, ‘ Gram Altın’birlikte geçkin elverişsiz bantta belli belirsiz almaşık bir davranış izlendi ve %0.24 ayar kazanımı ile 1018.46TL’den kapanış gerçekleşti. Yükseliş eğilimi gücünü koruyor, ancak güdük vadeli göstergelerde hafif aksama yaşanıyor. Fakat gelen satışların dönem zarfında karşılandığını görüyoruz. 1033 ve 1042 seviyeleri güdük vadeli dirençler adına izlem edilebilir. Yükseliş trendinin devamı açısından 1042 direncinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli. Karşıt halde kar satışları etkisini artıracaktır. 1000 ve 950TL seviyelerini ise gelişmemiş vadeli destekler adına verebiliriz. Dün 1754-1772$ bandında debi eden Ons/Zer haset %024 oranında derece kazanımı ile 1765.34 $ dan kapadı Gücük vadeli yükseliş trendi etkisini sürdürüyor. Mevrut satışların aktarılma zarfında karşılanmış olması ve maharet göstergelerin fazlalık görünümü trendin devamını destekliyor. Yazı desteği konumunda olan 1758$ desteğinin üstünde artı görünüş sürecektir. 1787$ ve 1805$ ise gelişmemiş vadeli geçmiş dirençler adına izleme edilebilir. Ayrıntılı vadeli düşüş trendinin yazı direnci olan 1805$ seviyesi elan balaban dayanım konumunda’ denildi.

Dolarda üst yönlü hareket bitmeme ediyor

 

5 bin lirayı aşan özel yolsuzluk cezalarına de uyum yolu

 

Share: