Döşemealtı’na kullanılmamış taşınan vatandaşlara Genç’ten ‘Hoşgeldiniz’ mektubu

Antalya Döşemealtı Şehremini Turgay Güre, sonuç yıllarda aldığı yatırımlarla Kuzeyin Yıldızı haline mevrut ve bir anda barhana düzlük ilçeye kullanılmamış taşınan vatandaşlara tezkere gönderdi. Başkan Güre, yeni taşınan vatandaşlara ‘Hoş Geldiniz’ diye niteleyerek bu güne kadar yapılan hizmetlerini anlatırken, elan gür hizmet verebilmek amacıyla ikametlerini ilçeye taşımalarını, bibi taşımayan tanıdıklarınız var ise onların kayıtlarını Döşemealtı’na almaları üzerine talep etmelerini istedi.

Başkan Toygar Güre, şuan kaymakamlık nüfusunun 73 binde olduğunu söyleyerek, “100 bin nüfusa ulaştığımızda İller Bankası payımız artacak. İlçemize kazandıracağımız projelerimiz, hizmet kalitemiz artacaktır. Döşemealtı üzere “Gelişigüzel çalışıyoruz” sloganımızla seçkin kalem kâm ve önerilerinizi “Nar Masa ” İletişim Hattı 444 0 507 üzerinden bize ulaştırabilirsiniz” dedi.

Komutan Toygar Gailesiz’in gönderdiği mektupta şu ifadeler kayran aldı;

‘Döşemealtımıza bakir yerleşen sevgili komşularımız; Döşemealtımızı hayat alanı namına seçtiğiniz amacıyla teşekkürname ederiz. İnsanlık tarihi büyüklüğünde bozuk yerleşim yeri olan ilçemiz, sizinle elan domuzuna olacak. kutup yıldızı adına ünlenen ve serencam yıllarda yıpranmamış dirim alanlarının geliştirilmesi ile yerleşim talebi tezelden kalan ilçemizde gitmek, ayrıcalık adına değerlendirilmektedir.

Temiz ve nitelikli havası, düşük rutubet oranı ve misilsiz manzaraları ile yaşayış veren ilçemizin dirim alanı namına korunması ve geliştirilmesi amacıyla şehremaneti olarak sonuç 7 yılda prensiplerimizden ödün vermediğimiz üzere, birçok eseri birlikte ilçeye kazandırarak sizlere bakım etmeye devam ediyoruz.

Döşemealtı; 32 mahalle ve 701 kilometrekare alanı ile Antalya’nın yer şişman dalan ilçesidir. Serencam 10 yılda meydana mevrut artışlarla nüfusu 73 bine erişmiş olup, ülkenin en haddinden fazla nüfusu kalan ilçelerinin başında gelmektedir. Mail gelecekte nüfusunun 600 bine ulaşacağını hesap pusulası ediyor ve say programımızı buna bakarak yapıyoruz. Hem saf, hem kültürel, hem tarihi değerler olarak hem birlikte şu anda bulunduğu stratejik gidişat itibariyle kentin gelecekteki düzenlenen yaşam alanı olacağı açıktır. Çalışmalarımızı bu yönde planlarken şanssızlığımız nefer yoğunluğumuzun bir iki olmasıdır. Bu nedenle İller Bankası payımız haddinden fazla az ve ilçemiz altyapısının hazırlanması amacıyla tam değildir.

Dolayısıyla yüzölçümü yerine bir nice kentten elan büyük alana erbap olmamıza rağmen kırsal köylerimizi içine düzlük Büyükşehir Yasası ile devasa tıpkı hizmet alanına sınırlı imkanlarla hizmet üretmeye çalışmaktayız. Düzenlenen alanlarımızda 600 bin – 1 milyon nefer öngörüsüne göre planlama yaparken bulunan nüfusa bakarak elde etmekte olduğumuz bütçe gelirleriyle ağırlık şartlarda sunma mebzul hizmeti vermeye çalışmaktayız.

Bu şartlara rağmen 7 yılda 100’ün üstünde projeyi hayata geçirdik. İlk etapta istihsal ve asfalt tesisimizi kurduk. Atölyelerimizi oluşturduk. 900 kilometreye vasıl posta çalışması gerçekleştirdik. Hastanemiz, Ekolojik Kreşimiz ve Bilgisizlik Merkezimiz ilkler arasında vadi alıyor. Müze Konseptli Biçim Cami, sınırlı pazaryeri, Site Meydanları ve tamlık donanımlı park projelerimizle ilçemizi geliştirdik. Projelerimiz evcil ve millî birçok yarışmada ödüle müstahak görüldü. İlçemizde yaşamayı tercih fail fakat türlü sebeplerden ikametgahını ilçemize aldırmamış hemşerilerimize davet etmek istiyoruz;

Öncelikle kendi ikametgahlarınızı ilçemize aldıralım. Şayet bu işlemi yaptıysanız, akrabalarınıza, dostlarınıza ve komşularınıza ikametgahlarını aldırmaları ricasında bulunarak, sürece eş olabilirsiniz. 100 bin nüfusa ulaştığımızda İller Bankası payı artacak, ilçemize kazandıracağımız projelerimiz, bakım kalitemiz artacaktır. Döşemealtı üzere “Birlikte çalışıyoruz” sloganımızla herhangi bir cins murat ve önerilerinizi “Nar Masa ” İletişim Hattı 444 0 507 üzerinden bize ulaştırmanızı diler, saygılar sunarım.” – ANTALYA

Share: