Elazığ Hususi İdare ekipleri, karla mücadeleye amade

Elazığ Özel İdare ekipleri, karla mücadeleye hazır

116 personel, karla mücadele amacıyla hazır bekliyor

ELAZIĞ – Elazığ İl Hususi İdaresi karla mücadele ekipleri, kar yağışından kontekst kapanan yolların açılması amacıyla 116 personel 91 açar ile amade halde bekliyor.

Elazığ İl Hususi İdaresi ekipleri yağacak kar yağışı üzere hazırlıklarını tamamladı. 116 personel ve 91 aracın desteği ile zorlu kış şartlarında vatandaşların yollarını açmak amacıyla seferber olan personel, sabahın geçmiş saatlerinde kendileri için tahsis edilen bölgelere geliyor. Burada zaruri toplantıları fail ekipler, elan sonra kar yağışı olan bölgelerden mevrut ihbarlar amacıyla harekete geçiyor. Rüçhan olarak 112 personeli yoluyla bildirilen yolları açan ekipler, daha sonra vatandaşların olduğu değme bölgeye her an kardan kapanan yolları fayrap etmek için nazik ceht sarf ediyor. Elazığ şekil karışma 10 ilçede 9 hizmet evi kâin İl Özel İdaresi, 4 bin 900 kilometrelik alanda vatandaşların kıygın olmaması üzere mütemadi demeden çalışmanın zorluğunu yaşıyorlar.

“Beklediğimiz kar yağışı adım adım başladı”

Bu yıl kar yağışını hasretle beklediklerini belirten İl Özel İdaresi Umumi Sekreteri Uca Kabarık, ” Herhangi Bir hangi kadar savaşım ederken bizleri yorsa bile kocaman olan kuraklıktan kurtulabilmemizdir, zira bizim tıpkısı da yazın içmece suyu tedarik etmekle ait problemimiz oluşuyor. Çokça şükür beklediğimiz kar yağışı adım adım başladı. İnşallah bu hafta boyunca dahi bekliyoruz. Kar mücadelesi riskli, vatandaşın ve personelimizin fert güvenliği için kocaman ayrımsız çalışma. Biz yıllardır bu mücadeleyi yürütüyoruz ekiplerimiz da o anlamda profesyonel. İnşallah bu yılı de kazasız belasız benzeri şekilde sürdüreceğiz. Bizim İl Özel İdaremiz, valimizin talimatları ve yönlendirmeleriyle ve İl Genel Meclisimizle beraber etkin ayrımsız çekicilik. 2021 ve 2022 yılında ciddi ayrımsız araba alımı gerçekleştirdik. Yenilenen hareket makinalarımızla bu yıl Bakanımızın izinleriyle valimizin çetin benzeri uğraşı sonucu 30 personel daha aldık. Bu bile bizi az buçuk daha güçlendirdi. İnşallah bu yıl de kar mücadelesine bitmeme edeceğiz” dedi.

Kar mücadelesiyle ile ait Elazığ gestalt dahil 10 ilçe bile tevessül etmek amacıyla 9 çıngı hizmet evi olduğunun altını çizen Genel Sekreter Şiş, “O evlerimizde personelimiz amade tıpkı şekilde karla uğraş üzere beklemektedirler. Kar mücadelesinde toplamda 116 personel 91 aracımız var. Arkadaşlarımız kar yağdığı anda nerelere gideceklerini biliyorlar. Kar yağışının bitmesinin çabucak peşi sıra kar tasfiye çalışmalarına başlıyorlar. Kar yağışının şiddetine göre 3 ile 4 çağ kapanan yollarımız oluyor onları açmakla savaşım ediyorlar. Kar yağışı geçen yıl haddinden fazla mebzul yağdı. Onda az buçuk tafsilatlı mütemadi bağlı yollarımız oldu ama Allah’a çokça şükür ekiplerimiz kazasız belasız yolları açtılar. Bizim köy yolu kendisine 4 bin 900 kilometre civarı mukayyet karye yolumuz var. Onun haricinde kom yolları da var onları birlikte eklediğimiz ahit çok elan mufassal tıpkı kere ağı oluşuk oluyor. Yolları açarken bizim önceliğimiz ilk evvel kar yağışının durmuş olması lazım. Kar yağarken yapılan mücadelenin tıpkısı anlamı bulunmayan. Evgin durumlarda 112’ye yapılan çağrılarla gelişigüzel ekiplerimiz debi ediyor. Yıllardır bu mücadeleyi özne tecrübeli ekibimiz var. Kâfi kim kar yağsın ateş olmadığı sürece takım olarak karla mücadeleye hazırız” ifadelerini kullandı.

Share: