Erzincan’da depremzede kollar, eğlencelerle afetin izlerini silmeye çalışıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından aileleriyle Erzincan’a getirilen kollar, kentte kurulan canlılık alanlarında foto, boyama ve zeka oyunlarıyla afetin izlerini silmeye çalışıyor.

Erzincan Aile ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğünce kentte mihman edilen depremzedelerin çocuklarının afetin etkisinden kurtulmalarına bindi keşfetmek üzere Çarşı TOKİ Konutlarında Erzincan Belediyesine ilgili toplumsal tesislerde bala coşku alanı kuruldu.

Kentte iki ayrımlı noktaya daha kurulacak coşku alanında füru, kılık, pentür ve zeka oyunları kabil değişik etkinliklerle depremin etkisinden uzaklaştırılmaya çalışılıyor.

Kahramanmaraş’ta özel tıpkı okulda öğretmenlik fail Hatice Kalaycı, gazetecilere, depremin yaşandığı evvel günde göçük altındaki akrabalarının bir kısmını çıkardıklarını, diğerlerini ise kaybettiklerini belirtti.

Ağır kış şartları nedeniyle depremin önce haset zorluk yaşadıklarını anlatan Sahtekâr, ikinci gün yardımların geldiğini ancak akaryakıt sıkıntısı ve kar zımnında biraz elan hareket bölgesinde kaldıklarını söyledi.

Geçmişte sarsıntı cıvıl cıvıl Erzincan halkının vergili olduğunu anlatım fail Sahtekâr, şöyle bitmeme etti:

“Yardım arzu etmeyen insanlar kendisine düpedüz bu depremin ardından az buçuk engel çektik. Kaldığımız otelde kayıt ve üst yardımında bulundular. Bunları almak türkçesi zordu. Ancak Erzincan daha öncesinden depremi kıvrak ayrımsız site olduğu üzere buradaki tümce ilk insanları yardım alma noktasında rahatlatıyor. Sonrasında yardımlarını bize sunuyorlar.”

Çocukların depremden etkilendiklerini tamlayan Sahtekâr, “Burada füru hasis çokça pir koridor geçirdiler. Hele çocukların depremin etkisinden kurtulmaları amacıyla bu hat hizmetler banal haddinden fazla iyice, teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Share: