Erzurum, Kars ve Ardahan’da yer sarsıntısı bölgesine yardımlar sürüyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen zelzele sonrası Erzurum, Kars ve Ardahan’dan müzaheret malzemelerinin bölgeye gönderilmesine devam ediliyor.

Palandöken Belediyesi ve Palandöken Kaymakamlığınca afetten etkilenenler için arkalama seferberliği kapsamında 18 tır insani arkalama malzemeleri deprem bölgesine gönderildi.

Belediye Başkanı Muhammet Sunar, kampanyaya ağır sıklet ortaklık sağlayan kaza sakinlerine teşekkürname etti.

Vatandaşların, arkalama çağrısı konusunda Erzurum Valiliği ve AFAD aracılığıyla belirlenen kavuşum alanlarına atak ettiğini belirten Sunar, “Hassas insanlarımız tekmil bir dayanışma örneği sergiliyor. Yardım malzemesi yoğun 18 tırı afet bölgesine uğurladık. Kampanyaya ilçemiz sakinlerinin katılımı gösterişli tıpkı şekilde devam ediyor.” dedi.

Sunar, belediye namına birlik imkanlarını depremzedeler üzere seferber ettiklerini bildirdi.

Kars

Kars’ta da AFAD İl Eş Güdüm Merkezi’nde toplanan malzemeler 33 tıra yüklenerek depremzedelere gönderildi.

Köy, ilçe ve kent merkezinden gelen çeşitli yardımlar, AFAD’bile gönüllülerce paketleniyor. Hazırlıklar tamamlanan yardım malzemeleri tırlara yüklenerek zelzele bölgelerine ulaştırılıyor.

Kağızman ilçesinde birlikte 2 tır, Sarıkamış ilçesinde ise 3 bin ekmek ve ayrımsız tır materyal depremzedelere zeki ettirildi.

Ardahan

Ardahan’dahi de 4 tıra yüklenen malzemeler zelzele bölgesine gönderildi.

Kent genelinden toplanan türlü yardımlar, AFAD koordinesindeki gönüllülerce Kazım Karabekir Spor Salonu’nda paketleniyor.

Paketleme işlemleri tamamlanan malzemeler tırlara yüklenerek deprem bölgelerine gönderiliyor.

Share: