Faal yayında meşruhat eden Süleyman Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na aksülamel: Bu çizgilik teröristlerle mahmul

Mersin’deki polisevine yönelik saldırının yankıları devam ediyor. Saldırıyı gerçekleştirdiği belirtilen teröristlerden Dilşah Ercan’ın CHP’nin “Mevkuf Gazeteciler Raporu”nda gazeteci olarak gösterilmesi iri ağız dalaşı yarattı. İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ise bugün etkin yayında konu karşı açıklamalarda bulundu.

“SALDIRIYI SANKİ PKK DÜZENLEMEMİŞ GİBİ KONUŞUYOR”

Soylu, Mersin’dahi polisevine planlı terör saldırısına ilgilendiren açıklamaları zımnında CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu’na aksülamel gösterdi. Aristokrat, Kılıçdaroğlu’nun, Mersin’deki saldırıyı sözde PKK düzenlememiş kadar konuştuğunu söyledi.

“DİLŞAH ERCAN TERÖRİSTTİR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin’deki polisevi saldırısıyla ilgili kullanılmamış açıklamalarda bulundu. Aristokrat, “Kılıçdaroğlu ve CHP milletten defo dilemeli. Bu cetvel süresince 91 PKK-KCK, 17 MLP, 9 DHKP-C’li teröristler var. Dilşah Ercan teröristtir, bu akın ile ilişkilidir.” dedi.

“BİZ BİR VEBAL YAPTIK DEMELERİ GEREKİYOR”

Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kılıçdaroğlu’nun yapması gereken ‘Biz aynı günah yaptık’ diye kusur dilemektir. Sözde PKK benzeri çoğu sivil olan insanların kaldığı polisevimize katliama dönüşecek saldırı gerçekleştirmemiş, sözde şehitlerimiz kaba, neymiş etraflı zamandır ilk defa hakeza bire bir eylemle ilk kez karşılaşmamışız üzere bire bir utanmazlık ve bir hayâsızlık ile Eksiksizlik Kılıçdaroğlu hem bundan 9-10 sene önceki tıpkı yüz kiri olan mevkuf gazeteciler raporunu aklamak, hem PKK terör örgütüne sığınarak attığı bu adımlarla bilmeden anlamadan hem kendisini hem partisini hem da raporu hazırlayanları ihbar ederek, esasta iri ayrımsız felaketin kendileri üzere kapılarını aralamaktadırlar.Share: