Gelin Olmak isterken 131 bin teklik dolandırıldı

Yozgat’ta evlilik vaadiyle ayrımsız kişinin 86 bin liralık değerindeki bezen eşyasını ve 45 bin teklik başlık parasını alarak dolandıran ecnebi tabiiyetli 2 çirkin, Kayseri’dahi yakalandı.

Aydıncık ilçesine kapalı Dereçiftlik köyünde tevakkuf eden Ü.S., iddiaya bakarak Ankara’dahi dünyaevi üzere irtibata geçtiği yabancı uyruklu kadını, kardeşi ile gelişigüzel köyüne getirdi. Evlilik vaadiyle Ü.S.’den 45 bin teklik başlık parası istenirken, 86 bin liralık üstelik güya geline 3 nüsha bilezik, 3 skor yüzük, tıpkı çift hızma, bire bir nüsha kolyeden oluşan süs eşyası ve el telefonu alındı.

Bir müddet sonra sözde gelinin kardeşi yerine tanıttığı adamla araca binerek köyden kaçtığını gören ve dolandırıldığını anlayan Ü.S. durumu güllabi ekiplerine bildirdi.

Ü.S.’nin durumu bildirmesi üstüne Çekerek Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Yozgat İl Açıkgöz Komutanlığı ekiplerince çalışma başlatıldı. Açıkgöz ekipleri 2 şüpheliyi benzeri dönem içerisinde Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde yakaladı. Şüphelinin üzerinde dolandırılan Ü.S.’ye ilişik ziynet eşyaları, cep telefonu ve bire bir tutar mülk ele geçirildi.

Gözaltına alınan yabancı tabiiyetli şüpheliler jandarmadaki işlemlerinin peşi sıra çıkarıldıkları mahkemece adli taharri şartı ile başıboş bırakıldı.

Şüpheli şahısların elan geçmiş bile Sivas’ın Şarkışla ilçesinde analog ayrımsız dolandırıcılık olayına karıştığı ve arandıkları öğrenildi. – YOZGAT

Share: