Gümüşhane’de el, kuyruğu ve ayağı ekşimik, çenesi fay kedilere uymazlık verenlerin bulunmasını istiyor

Gümüşhane’üstelik Hasanbey mahallesi Cumhuriyet Altını caddesi üzerinde akıbet 1 aylık dönemde kuyrukları ve bacakları maktu halde tanıdık kediler vatandaşların ve mekân esnafın tepkisine illet oluyor. Alelhusus esnafın sokak hayvanlarını beslediği ve ilgilendiği bölgede sonuç dönemde ortaya sâdır görüntüler görenlerin içini acıtırken vatandaşlar bu vahşetin herif vasıtasıyla yapıldığını argüman ediyor. Cadde üstünde hizmet veren baytar kliniğinin çorlu hayvanlara pansuman yaparak müzaheret ettiği öğrenilirken, vatandaşlar sorumluların bulunarak cezalandırılmasını istiyor.

“BUNU BİRİSİ YAPIYOR, ARAŞTIRIP BULUNMASI LAZIM”

Mahallede mevcut pisik ve köpekleri beslediklerini belirten esnaf Meram Dabağ, “Mahalleli kendisine genelde burada kedi köpek bakıyoruz, mamalarını ve sularını veriyoruz ama akıbet zamanlarda baya aynı ayağı tortu, kuyrukları kopartılmış kediler var. Bunun nedenini biz dahi alçalma ediyor ve aktarmak istiyoruz. Bunu birisi yapıyor ama araştırıp bulunması gerekiyor” dedi.

“KİMİNİN BACAĞI BULUNMAYAN, KİMİNİN KUYRUĞU”

Mahalle sakini Hasan Elmahti üstelik, “Ego dahi bu kedileri eskimemiş bakir görmeye başladım kiminin bacağı bulunmayan, kiminin kuyruğu namevcut. Kim kesti hangi yaptılar bilmiyorum. Pöçük hastalık kesilir bilmiyorum” diyerek konuştu.

“BİR İNSAN ETKİSİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

Kedileri evvel gördüğünde başka hayvanların saldırısı sonucu bu ağıl geldiklerini ancak yaralanmalarına bakınca kayırıcı işi olduğunu düşündüğünü anlatan esnaf Alper Tunga Şarap, “Tahminî 3 hafta öncesinde gördüm. Önceki bire bir beyaz zehir kedinin kuyruğunun tamlık kesik olduğunu gördüm farklı hayvanlarla uğraş içerisinde olduğunu düşündük amma mecmu anlamıyla maktu. İkinci kendisine da siyah aynı kedinin gene aynı şekilde kuyruğunun kesildiğini gördüm. Derakap çabukça tıpkı kesikler. Kasten namına kesildiğini ve elan sonrasında üstelik kâh kedilerin üstelik ayaklarının kesildiğini fark ettik. Alelhusus burada dolaşıyorlar yada bambaşka ayrımsız yerden buraya getirip bırakıyorlar. Bire Bir herif etkisi olduğunu düşünüyoruz. Zira aynı efsanevi saldırsa etkisini görürsünüz bildirme azından bire bir kalıntı kalır bacağında, boynunda, belinde ama elden kuyrukta olması mucize” ifadelerini kullandı.

“SATANİST BİR GRUBUN KESTİĞİNİ SÖYLÜYORLAR”

8 kıta kedinin kuyruğu ve ayağı kırık şekilde mahallede dolaştığını ifade fail Yunus Mustafa Demirhan, “Sayı Farkı 1 aydan fazladır kuyruğu ve ayağı çökelek kediler, çenesi münkesir hayvanat görüyoruz. Hayvanlara zulmedildiğini düşünüyoruz. Kâh arkadaşlarımız satanist ayrımsız grubun da olduğunu ve hayvanları kestiğini söylüyor. Ne olduğu belirsiz hayvanlara, korkulu anlamda tartı çekiyorlar. Bunlar bizi ve hasis çocukları bile üzüyor. Kesinlikle bunlar kesilmiştir şişman aynı hayvan zulmü var burada. Bunu yapanların belirleme edilmesi dahi gerekiyor. Ben bu şekilde 8 pasaj hayvan gördüm bu şekilde, çokça zehir benzeri format” dedi.

Öte yandan ayağı fay vaziyette bölgeye bırakılan kedilerin yetkililer tarafından bacağının benzemek zorunda kaldığı ve kâh kedilerin bacağının bu nedenle olmadığı öğrenildi.

Share: