Gümüşhane’de kuyruğu ve bacakları kesildiği argüman edilen kediler tepkiye sebep oldu

Gümüşhane’de kuyruğu ve bacakları kesildiği tez edilen kediler tepkiye sebep oldu

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’bile kuyrukları ve ayakları kesildiği kanıt edilen kediler vatandaşların tepkisine bozukluk oldu. Daha önceki de kente bağlı Kelkit ilçesinde kedilerin bacaklarının ve kuyruklarının afsun için kesildiği iddiası tepkilere hastalık olurken kesilme işleminin tıpkı emanet marifetiyle yapıldığını iddia eden vatandaşlar sorumluların bulunarak cezalandırılmasını istiyor.

Kentte, Hasanbey mahallesi Cumhuriyet Altını caddesi üzerinde son 1 aylık dönemde kuyrukları ve bacakları kesilmiş halde görülen kediler vatandaşların ve kasaba esnafın tepkisine neden oluyor. Alelhusus esnafın çıkmaz hayvanlarını beslediği ve ilgilendiği bölgede serencam dönemde ortaya çıkan görüntüler görenlerin içini acıtırken vatandaşlar bu vahşetin âdem eliyle yapıldığını kanıt ediyor. Ana Yol üstünde bakım veren baytar kliniğinin gaileli hayvanlara pansuman yaparak yardım ettiği öğrenilirken, vatandaşlar sorumluların bulunarak cezalandırılmasını istiyor.

“Bunu birisi yapıyor amma araştırıp bulunması gerekiyor”

Mahallede bulunan pisik ve köpekleri beslediklerini belirten esnaf Garaz Dabağ, “Mahalleli kendisine genelde burada kedi kapik bakıyoruz, mamalarını ve sularını veriyoruz amma son zamanlarda baya tıpkısı ayağı kesik, kuyrukları kopartılmış kediler var. Bunun nedenini biz dahi merak ediyor ve sanmak istiyoruz. Bunu birisi yapıyor ama araştırıp bulunması gerekiyor” dedi.

Mahalle sakini Hasan Elmahti da, “Ben dahi bu kedileri kullanılmamış yeni görmeye başladım kiminin bacağı namevcut, kiminin kuyruğu bulunmayan. Kim kesti ne yaptılar bilmiyorum. Kuyruk illet kesilir bilmiyorum” diye konuştu.

“Bile Bile yerine kesildiğini düşünüyorum”

Kedileri önceki gördüğünde apayrı hayvanların saldırısı sonucu bu ağıl geldiklerini fakat yaralanmalarına bakınca herif işi olduğunu düşündüğünü anlatan esnaf Alper Tunga Çakır, “Yaklaşık 3 hafta öncesinde gördüm. Geçmiş bire bir beyaz kedinin kuyruğunun tüm tortu olduğunu gördüm sair hayvanlarla savaş içerisinde olduğunu düşündük amma tamam anlamıyla kesilmiş. İkinci yerine üstelik yağız aynı kedinin yine tıpkısı şekilde kuyruğunun kesildiğini gördüm. Serian tezelden ayrımsız kesikler. Bilerek adına kesildiğini ve henüz sonrasında de ara sıra kedilerin dahi ayaklarının kesildiğini fark ettik. Alelhusus burada dolaşıyorlar yada bambaşka aynı yerden buraya getirip bırakıyorlar. Ayrımsız eş etkisi olduğunu düşünüyoruz. Çünkü ayrımsız efsanevi saldırsa etkisini görürsünüz sunma azından ayrımsız kalıntı kalır bacağında, boynunda, belinde amma sadece kuyrukta olması olağanüstü” ifadelerini kullandı.

“Bazı arkadaşlarımız satanist tıpkı grubun olduğunu söylüyor”

8 parça kedinin kuyruğu ve ayağı fay şekilde mahallede dolaştığını ifade fail Yunus Mustafa Demirhan, “Averaj 1 aydan fazladır kuyruğu ve ayağı ekşimik kediler, çenesi münkesir hayvanlar görüyoruz. Hayvanlara zulmedildiğini düşünüyoruz. Gâh arkadaşlarımız satanist bire bir grubun dahi olduğunu ve hayvanları kestiğini söylüyor. Ne olduğu belgisiz hayvanlara, alçak anlamda sorumluluk çekiyorlar. Bunlar bizi ve âdeta çocukları bile üzüyor. Kesinlikle bunlar kesilmiştir büyük tıpkı hayvan zulmü var burada. Bunu yapanların tayin edilmesi birlikte gerekiyor. Ben bu şekilde 8 parça efsanevi gördüm bu şekilde, çok zehir ayrımsız nitelik” dedi.

Öte yandan ayağı kırık vaziyette bölgeye bırakılan kedilerin yetkililer yoluyla bacağının görünmek zorunda kaldığı ve bazen kedilerin bacağının bu nedenle olmadığı öğrenildi.

Share: