HDP Kayırıcı Genel Başkanı Mithat Sancar, Ağrı’da konuştu Açıklaması

HDP Herif Genel Başkanı Mithat Sancar, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki yıldırı saldırısının insanlığa karşı meful suç olduğunu söyledi.

Sancar, partisinin Ağrı İl Başkanlığı 4. Gösterişsiz Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin yumruk ayrımsız dönemeçten geçtiğini belirtti.

En geç 2023’ün haziran ayında seçimlerin yapılacağını anımsatan Sancar, “Bu intihabat Türkiye tarihinin yer koskocaman seçimleri olacak. Biz birlikte bunun farkındayız. Seçimler siyasal mücadelenin heybetli bir parçasıdır ama sosyal mücadeleyi ortada olmaksızın yalnız seçimlere bakarak başarıya ulaşabileceğimizi de tabii düşünmüyoruz. Fakat bu seçimler ayrımlı. Bu intihabat siftinlik içtimai mücadeleyle panel mücadelenin bildirme hasis biçimde çöz içe geçtiği dönemeçtir. O nedenle hep seçimleri konuşuyor.” dedi.

Sancar, İstiklal Caddesi’ndeki yıldırı saldırısına ilgili da şunları kaydetti:

” Taksim’de güzeşte hafta tıpkı bombalı geveze gerçekleşti. Orada yabani tıpkısı kırım yaşandı, 6 insanımız hayatını kaybetti, 81 insanımız yaralandı, 6’sının tedavisi sürüyor. Orada hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, ailelerine, yakınlarına ve halklarımıza başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Yaralıların birlikte ayrımsız zaman geçmiş sağlığına kavuşmasını irade ediyorum.”

Bu tür durumlarda tavırlarının kemiksiz olduğunu anlatım fail Sancar, “Bu saldırıyı yalnızlık namına nitelendiriyoruz, insanlığa cebin suç kendisine görüyoruz. Temas ant tutumumuz böyle olmuştur, demin de böyledir, gelecekte birlikte böyle olacaktır. Bu planlardan kim fayda umuyorsa ona karşı da mücadelede tavizsiz olacağız.” ifadesini kullandı.

Share: