His ve huy hastalıklarının ve tedavisinde mergup domestik teknolojilere ağır ilişki

Ruh ve soy hastalıklarının ve tedavisinde mergup yerel teknolojilere kilolu bağlam

ANTALYA Antalya’da düzenlenen Türk Kalp ve Soy Cerrahisi Derneği 17.Millî Kongresi’ne katılan INVAMED Başkanı Raşit Canlı, “Ihtisas ve damar cerrahisinde yaptığımız girişimsel işlemleri anlattığımız, domestik üreticilerimizle ve dünyanın bir nice yerinden kongreye katılan alanında ehlivukuf kişilerle birlikte, bilimsel veriler ışığında duygu ve yaradılış cerrahisi alanındaki edimsel teknolojiler için verimli artağan düşünüm alışverişlerinde bulunduk, evcil ve milli ürünlerimize gösterilen rabıt yoğundu” dedi.

Önsezi ve Damar hastalıklarının ve tedavisinde makbul teknolojilerin tanıtıldığı ve konuşulduğu Türk Önsezi ve Damar Cerrahisi Derneği 17. Ulusal Kongresi Antalya’da gerçekleştirildi. Belek Turizm Merkezi’ndeki tıpkısı otelde gerçekleşen kongreye dünyanın birçok yerinden alanında avangart adlar ortaklık gösterdi. His ve Damar hastalıklarının ve tedavisinde geçer not teknolojilerin tanıtıldığı ve konuşulduğu kongrede INVAMED standına rabıt güç oldu. Türk Kalp ve Soy Cerrahisi Derneği Başkanı ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kürşat Bozkurt, Türkiye’nin dünyanın arz nazik toplantılarını yapabildiğini belirterek, bundan 2 kamer ilk İstanbul’da cesim bir toplardamar hastalıkları kongresini yaptıklarını hatırlattı.

TKDCD’nin 17. Ulusal Kongresi’ni 3 bin 300 bilgelik insanın katılımıyla gerçekleştirdiklerini ifade eden Bozkurt, ” Millî şirketlerin bize bu konuda destekleri çokça önemli. Şu anda biz bulunduğumuz, bizi destekleyen firmanın ürünlerini kullanıyoruz. Onların ürünlerinin burada ayrı ayrı toplantılarda özelliklerini konuşuyoruz, kişi aramızda tartışıyoruz. Akıbet 5, 10 yılda Türkiye’deki gelişen, üretilip geliştirilen teknolojiler zımnında çok mebzul durumdayız. Gelgel duyuyorum. Önümüzde daha çok aksiyon var, önümüzde çıktı defa var. Bibi bizim Türkiye’de üretemediğimiz, yurtdışından getirttiğimiz, henüz doğrusu getirtmek zorunda olduğumuz mahsulat var. İşte biz hep bunlara karşın çıktı çalışmalıyız, artık üretmeliyiz ve sunma efdal teknolojiyi Türkiye’de üretip elan sonradan yurtdışına satmalıyız” diye konuştu.

“İlgi yoğundu”

INVAMED Başkanı Raşit Hareketli, “Türkiye sağlık alanında avangart olan benzeri devlet. Bir Nice yeniliğe ve bir nice gelişime avangart olan ülkemizde üretilmeyen bir nice tıbbi alet günümüzde çıktı ferah ferah üretilebiliyor. Hele his ve huy cerrahisinde yaptığımız girişimsel işlemleri anlattığımız, domestik üreticilerimizle ve dünyanın bir nice yerinden kongreye katılan alanında bilirkişi kişilerle gelişigüzel, ilmî veriler ışığında duygu ve damar cerrahisi alanındaki edimsel teknolojiler karşı mübarek artağan düşün alışverişlerinde bulunduğumuz bol ayrımsız kongre oldu. Evcil ve milli ürünlerimize gösterilen bağlam muazzamdı” dedi. INVAMED Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Zinde, Türk sanayisi olarak kongrede insanların kalbine raci, hekimlerle tıpkı arada olmaktan haysiyet duyduklarını söyledi.

INVAMED olarak 70 ülkeye dış satım yaptıklarını kaydeden Tüvana, “Bu ihracatımız milyonlarca insana imge oluyor. Biz burada hekimlerimizin faaliyetler sürelerini, hastalarımızın okkalı bakım sürelerini kısaltıyoruz. Yaptığımız faziletli teknolojilerle bu arada bu teknolojiler insanların operasyon sonrası henüz kaliteli yaşam standartlarına ulaşmasını ve hastaneden taburcu olma sürelerini azaltmayı sağlıyor” DEDİ

Share: