İçişleri Bakanı Aristokrat, DOĞRU Öğür Edirne İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Zaman teferruatlı zamandan beri peşinde olduğumuz 2 terörist doğrulama oldular mikro içre. Biz onlara tıpkısı molekül söylüyoruz: ‘Ya zerrin er bezi ya konfirmasyon.’ Gene bugün Beytüşşebap’ta kahraman jandarmamız 2 teröristi de işsiz arkaç getirdi. Zaman 4 tenakus var.” dedi.

Nazır Aristokrat, DÜRÜST Fırka Edirne İl Başkanlığındaki kuruluş buluşmasında, terörle mücadelenin gece gündüz sürdüğünü ve birçok yerin terörden arındırıldığını söyledi.

Terör örgütü üyesi sayısının 120’nin altına düştüğünü, Tendürek ve Amanosların arı sili olduğunu anlatan Soylu, şunları kaydetti:

“Buradan tercüman olmak istiyorum, Tunceli’de 5 yıldırıcı kaldı. İnşallah geçenlerde arı sili olacak. Tanrı felek edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde tıpkısı tek hain terörist kalmayacak, tertemiz olacak. Bugün etraflı zamandan beri peşinde olduğumuz 2 yıldırıcı konfirmasyon oldular yurt zarfında. Biz onlara ayrımsız husus söylüyoruz: ‘Ya zerrin er bezi evet tasdik.’ Yine zaman Beytüşşebap’ta kahraman jandarmamız 2 teröristi üstelik süreduran kuzuluk getirdi. Zaman 4 azalma var.”

“Bunlara vesile verilmedi”

Sazak’üstelik yıldırı örgütüne kaçırılmaya çalışılan 15 yaşındaki kız çocuğunun kurtarılarak ailesine tasdik edildiğini anlatan Aristokrat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün eksantrik benzeri şey daha oldu. Sazak’birlikte 15 yaşındaki ayrımsız kızımızı annesinden ve babasından kaçırarak, ki annelerinin ve babalarının birlikte beyanlarını televizyonlarda veriyorlar, verecekler, Mardin üzerinden Suriye’ye yıldırı örgütüne götürmeye çalışırken Sazak Emniyet Müdürlüğünün, aynı zamanda Emniyet İstihbarat Başkanlığımızın, bire bir zamanda Jandarmamızın eş bir operasyonuyla HDP’nin bozuk Toroslar İlçe Başkanı, 15 yaşındaki çocuğu kaçıran adi, yalancı o, artı şu anda birlikte gene benzeri onların politik partilerinden birinin ülke temsilcisi amma enselendin. Çocuk ailesine tasdik edildi, bunlara fırsat verilmedi.”

“Yalanlarına ve iftiralarına rağmen hoşgörüsüz hamle atmadınız”

Nazır Aristokrat, darbelerle Türk milletini sindirmeye ve korkutmaya çalışanların muvaffakiyetli olamadığını söyledi.

Darbelere alın durduklarını belirten Aristokrat, “17-25 Aralık darbesini yaptılar, zannettiler kim kimesne sokağa çıkamayacak, ürkecekler, korkacaklar. Tayyip Erdoğan fellek fellek ülkeyi gezdi. Bu milletin hakkını kimseye yedirmemek için meydanlarda bu milletle bu arada oldu. Seçimlerde yer faziletli oylardan birisini alarak yolculuğunu bu milletle beraber bitmeme ettirdi.” diye niteleyerek konuştu.

Aristokrat, AK Öğür’nin kurulduğu günden bu yana konusunda gelinmesine karşın tek bire bir izansız etap atılmadığını dile getirerek, şunları aktardı:

“Bu ülkede Yolculuk olaylarına karşın, 17-25 Fasıla darbesine karşın, 27 Nisan e-bildirisine rağmen, 6-8 Ilk Teşrin olaylarına karşın, 15 Temmuz’a rağmen ve 15 Temmuz’daki o hain darbeye rağmen, konuşu saldırılara karşın, içerideki olur onların uşaklarının gazetelerinden, dergilerinden, içtimai medyalarından yalanlarına ve iftiralarına rağmen geri kadem atmadınız.”

“Türkiye’nin savunma sanayindeki yerlilik oranı yüzdelik 80’e imdi”

Aristokrat, AK Fırka yerine balaban başarılara imza attıklarını, çok fiilen bilcümle birlikte güçlerine gösterişli katacaklarını anlattı.

Dünyadaki krizden mecmu ülkelerin etkilendiğini nâkil Aristokrat, Avrupa ve Amerika’nın bu krizde debelenmeye devam ederken Türkiye’nin üreterek ihracat ve istihdamını arttırarak çıkacağını vurguladı.

Nazır Soylu, Türkiye’nin savunma sanayisinde yerlilik oranını yüzde 20’lerden yüzde 80’lere çıkardığına dikkati çekerek, silahlı insansız hava araçlarının yanında Türkiye’nin zat mühimmatını bile yaptığını kaydetti.

Türkiye’de sanayiden ulaşıma, güvenlikten altyapıya birçok projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Aristokrat, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye’yi cömert, bağımsız ve müstakil bire bir mevki haline getirdiklerini söyledi.

Aristokrat, “Biz yüzyılın liderini yakaladık, Türkiye yerine yakaladık. Göreceksiniz, 100 yılın lideri hemen 780 bin kilometrekareye değil, etrafındaki coğrafyaya ve bütün dünyaya bizim medeniyetimizi Selimiye’yi nakşettiği üzere nakşedecek.” dedi.

“Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar”

Katılımcılara, “Türkiye’yi kime vereceksiniz? Kılıçdaroğlu’na mı bırakacaksınız?” diye niteleyerek soran Aristokrat, konuşmasına şöyle tamamladı:

“Adam, Sakarya Düzlük Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Artağan memlekette beş okumadın mı? Ortaokul, lise, üniversite okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’evet gitmedin mi? Ömründe on paralık Sakarya’dan geçmedin mi? Aynı dahi inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde adamakıllı konuşuyor ki, o büyüklüğünde fena hâlde konuşuyor. Ama tahril ötesine tezkereye ‘hayır’ oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK’yla iktidar oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Pekâlâ oturulur, Amerika’nın, Avrupa’nın talimatı pekâlâ alınır? Ey Kılıçdaroğlu, senden önceki bu ülkede sana mümasil mandacılar vardı, tarihe gömdü bu millet tarihe gömdü. Mutlak ve bağımsız milletvekili tıpkısı Türkiye istiyoruz.

Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar, bunlar karakola düşerler. Korkuyorum hareket bana düşecek tekrar. Masanın altından birileri çifte atıyor, bir de şehremaneti başkanlarına meni altı çalışıyorlar. Ankara Uray Başkanına belen altı çalışıyorlar, İstanbul Uray Başkanına meni altı çalışıyorlar. O ona işaret altı çalışıyor, bu buna bel şeş çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi bu koalisyonlar gabi bıraktı şimdi yeniden Türkiye’yi koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna cevaz etmeyelim.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, YANLIŞSIZ Öğür’deki konuşmasının peşi sıra MHP ve Dava Ocakları Edirne il başkanlıklarını ülfet etti.Share: