İçişleri Bakanı Aristokrat, Trabzon’da konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Zaman buyruk alan ayrımsız Türkiye yok. Temel muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Bugün acun politikasında, acun siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan ayrımsız Türkiye var.” dedi.

Aristokrat, DÜRÜST Öğür Ortahisar İlçe Başkanlığı binasının açılışında, AK Parti iktidarı döneminde yapılan hizmetleri anlatarak, millete bakım için muttasıl çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Nereden gelirse gelsin ülkeye baziçe kurmaya çalışanlara imkan vermediklerini tamlayan Aristokrat, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a seçme ant destek veren millete teşekkür etti.

Aristokrat, terörle mücadeleye içeride ve dışarıda ilişkin kurumlarca devam edildiğini, milletin ortaya koyduğu iradenin bugünün sonucunu oluşturduğunu aktardı.

Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik’in teröristler tarafından şehit edildiği haset, zaman kadar hatırladığını tamlayan Aristokrat, şöyle bitmeme etti:

“Giresun’dan Trabzon’a büyüklüğünde, Gümüşhane’ye kadar teröristler sözde her an gelecekmiş gibi huzursuzluk ve hastalık oluşturmaya çalıştılar. Buradan size ikmal veriyorum, tekmilim şudur, Karadeniz bugün aynı yegâne yıldırıcı yok ve arı sili Cenabıhak’ın izniyle. Tekmilimiz şudur, Türkiye’nin bildirme tahakküm terörle mücadele coğrafyası olan Mersin’den Hatay’a, Antep’ten Maraş’a, Amanoslar’dan Adıyaman’a olan… Amanoslar’üstelik Tanrı’a hamdolsun tıpkı tek yıldırıcı namevcut, Amanoslar tertemiz.”

Erzurum, Bingöl, Muş, Elazığ, Kars Çemçe-Madur, Tendürek Dağı’nın dahi çalma temiz olduğunu dile getiren Soylu, “Esasen size hatim veriyorum, Tanrı izin verecek, Cumhuriyet’in birinci asrında yani Cumhuriyet’in 100. yılında, 29 Ekim 2023’te Allah’ın izniyle Cudi arı sili olacak, Gabar arı sili olacak ve bu ülkede tıpkısı bir tane yıldırıcı kalmayacak.” dedi.

Aristokrat, Türkiye’nin terörle mücadelesini anlatarak, defans sanayisinde akıbet yıllarda yaşanan gelişmelerin bu mücadeledeki önemine dikkati çekti.

Türkiye’bile eski yıllarda ekonomi, sağlık ve erişim kabil bir nice alanda yaşanan sıkıntıları sıralayan Soylu, serencam yıllarda zelzele, hâkim, coşkunluk kabil çok sayıda kıyamet meydana gelmesine karşın ayrımsız tek insana ‘Nerede bu büyüklük?’ dedirtmediklerini vurguladı.

Gelecek nesillere altyapısı yapılmış tıpkı Türkiye bırakacaklarını belirten Soylu, mensur edilen barajlardan spor tesislerine büyüklüğünde mütenevvi sektörlerde yapılan yatırımları hatırlattı.

Aristokrat, “Bize boynu büküklük yakışmaz.” ifadesini kullanarak, “Tığ elden kendimize değil, etrafımızdaki coğrafyaya ilgili ve dünyaya ilişik sözü olan aynı milletiz.” diye niteleyerek konuştu.

Reisicumhur Erdoğan’ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Umumi Başkanı Mustafa Destici ile Türkiye’nin aynı elan çarkıt Türkiye haline düşmesine cevaz kötülemek amacıyla Topluluk İttifakı namına şişman benzeri savaş ortaya koyduğunu dile getiren Soylu, balaban ve aktif aynı Türkiye üzere, 21. yüzyıla kaşe vurabilmek üzere koca bir savaşım verildiğini aktardı.

Soylu, “Bugün buyuru düz ayrımsız Türkiye namevcut. Anne muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Zaman dünya politikasında, acun siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan ayrımsız Türkiye var.” dedi.

“Benim Amerika’bile bir tane malım var, o bile FETÖ”

Bakan Soylu, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Eğer bugün Arnavutluk’ta FETÖ okulları kapatılıyorsa, dünyanın birçok ülkesinde FETÖ okulları kapatılıyorsa, Türkiye’den FETÖ silinip atılmışsa tabii kim bu konudaki hassasiyetimiz sonuna büyüklüğünde bitmeme edecek, on paralık kimseye ayrımsız vesile vermeyeceğiz. Neymiş? Amerika’ya gidecekmişim dahi iki kez beni ‘istenmeyen adam’ car etmiş Amerika. sıkışık iki kez. Güya? Amerika’da mallarım varmış de onlara bile el koyacakmış. Benim Amerika’üstelik biricik malım var, o üstelik FETÖ.”

Coğrafyadaki huzurun önemine işaret eden Aristokrat, “Elden Diyarbakır’ın huzuru bize yetmiyor, hemen Mardin’in huzuru bize yetmiyor, Cizre’nin huzuru bize yetmiyor. Hangi ahit biz Bağdat’ı rahat hale getirirsek, hangi ahit Şam’ı rahat arkaç getirirsek, ne ant Filistin’den Yemen’e kadar bütün coğrafyayı huzurlu hale getirirsek işte o devir bu Küçük Asya’nun hakkını vermiş oluruz. 2023’ün tarifi budur, 2053’ün tarifi budur, 2071’in tarifi budur. Tığ buna inandık.” diye konuştu.

Aristokrat, Topluluk İttifakı’nın tıpkısı siyasal iktidarı sarmak amacıyla kurulmadığına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Topluluk İttifakı’nın tarifi bugüne sığmaz. Topluluk İttifakı’nın tarifi Öğretmen Ahmet Yesevilerden İmam-ı Gazzali’ye kadar, Halk İttifakı’nın tarifi Hacı Bektaş-ı Veli’den Hacı Bayram’a büyüklüğünde, Halk İttifakı’nın tarifi Veysel Karani’den bu coğrafyaya mevrut Eyüp Odalık Hazretleri’ne kadar, Piri Reis’e büyüklüğünde. Topluluk İttifakı’nın tarihi Selçuklu’dur. Cumhur İttifakı’nın tarihi Osmanlı’dır, bizim medeniyetimizdir, inancımızdır, kardeşliğimizdir. Tayyip Erdoğan ile Şevket Bahçeli öyle bir şeyin altına imza attılar ki bu iktidardan daha çok, gelecek nesillere bu coğrafyayı ve dünyayı dümen edecek kocaman bire bir mirası bırakıyorlar. Buna inancınız birlik olsun.”

“Tığ geleceğimizi Amerika’dahi, Avrupa’üstelik aramıyoruz.” ifadesini kullanan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tığ geleceğimizi Anadolu coğrafyasının gücünde, kuvvetinde, kudretinde, imanında, seciyesinde, ahlakında, birliğinde ve beraberliğinde arıyoruz. Bu sırat-ı müstakimdir, bundan ayrılmayın. 2023 Türkiye’nin bağımsızlıdır, özgürlüğüdür. 2023’ten sonraları Cumhuriyet’in ikinci asrına bu birliktelik iri aynı damga vuracak. Bizi rastgele yerden bekliyorlar, tıpkı kardeşiniz olarak söylüyorum, bize değme yerden dua ediyorlar, ümit ediyorlar.”

Türkiye’bile Topluluk İttifakı’nın yapacağı çokça hisse senedi olduğunu anlatan Soylu, “Bu şişman milletin, kerim milletin yapacağı haddinden fazla hareket var. Bu ülkede DÜRÜST Öğür’nin yapacağı haddinden fazla gelişim var. Türkiye’nin dünyada yapacağı çokça hisse senedi var. Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı çok aksiyon var. Allah bizi size mahcup etmesin.” dedi.

Vekil Aristokrat, Ortahisar ilçesinde yapımı tamamlanan kullanılmamış Trabzon Inanma Müdürlüğü binasındaki incelemeleri sırasında birlikte bakir bakım binasının, kentin huzuruna ve güvenine hizmet noktasında inanma mensuplarının gayretlerine yardım sağlayacağına inandığını söyledi.

Teşkilat mensuplarının kazasız, belasız günlerde bakım etmelerini dileyen Soylu, “Buradaki ve Türkiye’deki tamam polis arkadaşlarımı Cenabıhak vikaye etsin, korusun, ayaklarına taş değdirmesin. Bugün Türkiye’da, ülkemin her tarafında düzenlilik açısından bile hayat açısından da büzük açısından da şükürler olsun kim istediğimiz, aradığımız yasakçı oluşmuş durumda ama bu mesleğin genişlik balaban zafiyeti rutin ve rehavettir. Rutin ve rehavete düştüğümüz andan itibaren karşımızdakiler kolaylıkla tahkimatlarını gerçekleştirirler. Onlara bu hakkı kötülemek lazım.” ifadelerini kullandı.

Aristokrat, Akyazı mevkisindeki Trabzon Yavru Gidiş Geliş Eğitim Parkı’nı konuşma etti, restorasyonu tamamlanan tarihi Vilayet binasının üstelik açılışını gerçekleştirdi.

Share: