Iğdır veri… Ahmet Aslan, Iğdır’da genişletilmiş il istişare meclisi toplantısına katıldı

Ak Tümen Iğdır İl Başkanlığı’nca Tuzluca ilçesinde Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi.

Tuzluca ilçesinin simgelerinden olan Sodyum Klorür Mağaralarında alçak tıpkı katılımın ile gerçekleşen toplantıya 65. Hükümet Ulaştırma Bakanı Ak Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Ak Fırka Iğdır İl Başkanı Yüksek Eksiksizlik Ayaz, şehremaneti başkanları, tümen yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Iğdır’a DOĞRU Parti hükümetleri döneminde sonuç 15 yılda bozuk parayla 25 katrilyon envestisman yapıldığının altını çizen 65. Hükümet Ulaştırma Bakanı, Selim Öğür Kars Saylav Ahmet Aslan, programda yaptığı konuşmada yapılan hizmetleri sıraladı.

Aslan, bölgenin evladı yerine vatandaşlara seslenerek Iğdır’a yapılan hizmetler için şunları söyledi; “Iğdır’a son yirmi yılda yapılan yatırım 15 bilyon dile kıytırık bozuk parayla 25 katrilyon envestisman yapıldı. Iğdır – Tuzluca kasaba yolu, Iğdır – Doğubeyazıt mukassem yolu, Iğdır Kars mukassem yolu, Iğdır’dan komütatör ucuna kadar mukassem posta. Elhasıl Iğdır seçkin yere mukassem el ile erişim sağlıyor. 80 yılda Iğdır’a yapılan bölünmüş nöbet hep 10 km iken DOĞRU Parti döneminde 162 km ye ulaştı. Iğdır’a YANLIŞSIZ Öğür öncesi on paralık yunak asfalt yapılmazken AK Fırka döneminde 152 km hamam asfalt yapıldı.”

Reisicumhur Erdoğan liderliğinde Zengezur koridoru açıldığında Iğdır ve kesim iller amacıyla nazik bire bir iktisadi gün başlayacağını kaydeden Arslan; “Iğdır hava meydanı tarihinin hizmeti. Iğdır’ımızı saf gaza kavuşturduk. Tıpkı zamanda Tuzluca amacıyla doğal gaz işlemleri başlatıldı. Yetmedi Iğdır şehirlerarası otobüs terminali, sebze abes ve daha nice yatırımlar. Bunların hepsi Selim Tümen hükümetleri döneminde tek ayrım yapılmaksızın Iğdır’da yapılan yatırımlar. 20 yıl öncesini cümle ferah agâh hastanelerde delibozuk alınmalar kuyruklar, demincek hamdolsun kent hastanelerimizle dünyaya yaşıt olduk. Dünyada savunma alanında yaptıklarımızla çıktı yön veren benzeri Türkiye olduk. O yüzden Dürüst kadrolara sakıt bunları halkımıza anlatmalıyız. 2023 seçimlerinin önemi şişman.” diye niteleyerek konuştu.

Daha sonra konuşan Selim Tümen Tuzluca İl Başkanı Yüksek kemal Ayaz; “Iğdır’ın, Ağrı’nın, Kars’ın ve Ardahan’ın evladı olan bölgemizin bilcümle sorunlarına koşan sayın Bakanım Ahmet Aslan’a bindi ve yardımlarından çevre teşekkürname ederiz. Iğdır’ın saylav bulunmayan amma bunu bize tek hissettirmeden bizimle olduğu için kendisine minnettarız” dedi.

Programın böylecene ise Ahmet Arslan ve beraberindeki astronomi Tuzluca Belediyesi’ni mülakat ederek Şehremini Ahmet Sait Sadrettin Türkkan’dan yapılan projeler ve ihtiyaçlar hakkında brifing aldı. – IĞDIR

Share: