İKİ AHI, KUMBARALARINDA BİRİKTİRDİĞİ PARAYI DEPREMZEDELERE GÖNDERDİ

AMASYA’dahi canlı Müşkül Esaslı ile kardeşi Zehra (5), Malatya’daki depremzedelere giyim ile kumbaralarında biriktirdikleri parayı gönderdi. Koliden çıkan mektupta, ?Soğukta üşümemeniz amacıyla benzeri şeyler hazırladık. Kumbaradaki biriktirdiğimiz paraları ve koliyi size ulaştırması için babama verdik. Cenabıhak yardımcınız olsun? ifadeleri kayran aldı.

Kahramanmaraş merkezli iki şişman depremden etkilenen Malatya’de benzeri yandan taharri-istirdat çalışmaları sürerken, bir yandan üstelik yaralar sarılıyor. Elazığ İl Uyanık Komutanlığı’na mecbur Kovancılar Kurnaz Özel Harekat Küme Komutanlığı personelleri, Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde görevlerini sürdürüyor. Ekipler, gerekseme sahiplerine ulaştırılması amacıyla gelen yardım malzemelerini ayrıştırıyor. Gelen yardım kolilerinin içerisinde, depremzedelere ihtiyaç malzemeleriyle bu arada mektuplar dahi yazılıyor.

Gönderilen benzeri arkalama kolisinde, kıyafetlerle gelişigüzel aynı tutar mülk ve tezkere çıktı. Mektupta 7 yaşındaki Yavuz Dosdoğru’in kardeşiyle gelişigüzel biriktirdiği kumbaradaki paraları depremzedelere gönderdiği ortaya çıktı. O anlar kurnaz ekiplerini duygulandırdı. Mektupta, ‘Ben Güç Dürüst, 7 yaşındayım. Amasya’de yaşıyorum. 5 yaşındaki kardeşim Zehra ile gelişigüzel soğukta üşümemeniz üzere ayrımsız şeyler hazırladık. Kumbaradaki biriktirdiğimiz paraları ve koliyi size ulaştırması için babama verdik. Allah yardımcınız olsun’ ifadeleri kayran aldı.

Share: