Kars zelzele bölgesi amacıyla seferber oldu

Kars Valisi Türker Öksüz, ildeki hep imkanları sarsıntı bölgesi üzere seferber etti. Ilbay Türker Bikes’ün talimatlarıyla deprem bölgesine çokça sayıda hisse senedi makinesi, beceri personel, esenlik çalışanı ve çokça sayıda tır ile ayni yardım kolileri gönderildi.

Kars Afet ve Acil Durum ülke Müdürlüğü’nden (AFAD) 1 ülke müdürü, 1 Şoför 1 yapım mühendisi Kahramanmaraş’a, 1 Idarehane Müdürü, 7 Arama Kurtarma Teknisyeni, 8 AFAD Personeli 2 kurgu ile 17 AFAD Gönüllüsü Malatya’ya, Uray ve mülk özel idaresinden oluşan yerel destek ekipleri 27 personel ve 2 şoför yerine Malatya’ya akım etti.

45 yabanlık düzenlilik korucusu Gaziantep’e, 5 UMKE ekibi,

4’ü Adıyaman’a 1’i Malatya’ya ve 6 grup 112 Keyif personeli bütün 44 gönül Adıyaman sarsıntı bölgesine, Açıkgöz 6 nefis JAK ekibi ve 2 kontrol istirdat köpeği Adıyaman bölgesine, Ev Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü’nden 13 personel Gaziantep’e, Çevre Kentçilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğünden 8 can Adıyaman’a ve ARAS EDAŞ Şefliği’nden 8 emanet Kahramanmaraş’a gitti.

Öte yandan Kahramanmaraş’ta çalışmalara akmak için evvel etapta 16 hareket makinesi ile gelişigüzel yine AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda, hayırsever vatandaşlar aracılığıyla bağışlanan ve ihtiyaç duyulan malzemelerden oluşan 2 tır ayni müzaheret, deprem bölgesine gönderildi.

Ilbay Türker Kimsesiz, sağlıkçıları de zelzele bölgesine seferber etti. Adıyaman’a gönüllü kendisine 10’u ustalaşmak amacıyla 24 doktor, 14 hemşire, 1 anestezi teknikeri tevessül etmek üzere 39 sağlık çalışanı depremzedelere hizmet etmek amacıyla bölgeye kavrama etti. – KARS

Share: