Kayseri domestik haberi: Kayseri Büyükşehir Belediyesi 5’inci yol Pusula Fuarı’nın kapısını aralıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin gelişigüzel sene düzenlediği ve tehlikeli demet görerek ziyaretçi rekoru facia betik fuarının 5’incisi 14-25 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın hususi önem verdiği mektup fuarının 5’incisinde gene sevilen yazarlar ile degaje mektup koleksiyonu olan yayınevlerinin meydan alacağı 5. Kayseri Kitap Fuarı, birbirinden adlı ve müstehap yazarları, okuyucuları ile buluşturmaya hazırlanıyor. Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kayseri Kitap Fuarı’nın beşincisi amacıyla çalışmaların bütün hızıyla sürdüğünü tabir ederek, tekmil Kayserilileri önceki kitap fuarlarında olduğu üzere bir cümbüş ve heyecanla 14-25 Ilk Teşrin tarihleri arasında gerçekleşecek olan 5’inci Kitap Fuarı’na çağırma etti.

Büyükşehir Belediyesi, ekin, müzakere ve eğitim bilimi alanındaki çalışmalarında ilkin öğrenci ve gençler tevessül etmek amacıyla şehrin eğitimine ve gelişmesine nazik yardım sağlamayı sürdürüyor. Bu çerçevede sunma ilgi çekici ve farkındalık oluşturucu etkinliklerden olan pusula fuarını gelişigüzel yıl düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, kullanılmamış hizmete koyduğu kütüphaneler, yetişek yardımları ve etkinliklerle Kayseri’yi geliştirmeye bindi oluyor. Bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Kayseri Tezkere Fuarı sayesinde da kentte yüzlerce âşık, edip, sanatçı ve iz evi, kitapseverlerle buluşacak.

Her sene bire bir eski yıldan daha fazla kitapseveri konuk eden Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tezkere Fuarı’nın, bu yıl üstelik nazik tıpkı rabıta ile karşılanması bekleniyor. Geçtiğimiz sene 815 bin 110 ziyaretçi ile bire bir eski yılın miktarını aşan kitap fuarı, bir rekora imza atmıştı. Bu sene ise ziyaretçi sayısının henüz fazla olacağı düşünülüyor. – KAYSERİ

Share: