Kılıçdaroğlu, Adıyaman Şambayat’ta: “Hep Haksızlıkları Bitireceğim. Adaleti evet Getireceğim, evet Getireceğim. Dideban”

Selen: TAMER ARDA ERŞİN – Kamera: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Adıyaman’ın Şambayat ilçesinde; “Zinhar umutsuzluğa kapılmayın. Mezalim karşısında asla susmayacağız. Kim haksızlığa uğradıysa; kadını, erkeği, yaşlısı, genci… Ati, bana başvuracak. Hep haksızlıkları bitireceğim. Bu ülkeye adaleti evet getireceğim, ya getireceğim. Yasakçı” dedi. Kılıçdaroğlu’nun mikrofonu verdiği benzeri vatandaş ise “Ben bir anayım, ben aynı kadınım, ben tıpkı emektarım. Ellerim berduş. İki tane oğlum darülfünun bitirdi. ve aylak, aşsız. Bozukluk? Güneydoğu’nun bir tane yediği ebebulguru… Onu üstelik elimizden aldılar. Kâfi, Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Imge yakamızdan, umut” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, zaman Adıyaman’dahi önce namına Şambayat Belediyesi’ni müzakere etti. Kılıçdaroğlu, burada; Şehremini Necdet Arıcı tarafından karşılandı. Gelecek sarasında bateri ve zurna çalındı. Kılıçdaroğlu’na lokal ürünler dürü edildi. Kılıçdaroğlu, belediye önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

” Siyaset, toplumu ayrıştırmak için yapılmaz. Siyaset, toplumun kucaklaşması üzere yapılır. Siyasa ilerlemek için yapılmaz. Politika, yurttaş zenginleşsin diyerek yapılır. Yöntem, bölüt hesap vermektir Bölüt hesap vermeyen siyaset, münasebetsiz odaklara hizmet verir demektir. Siyaset kadın ve eş eşitliği demektir. Kadınlara haklarını telim etmek demektir. Siyaset; belde başkanının, uray başkanının halka bakım etmesi demektir. Belediye başkanımız sizlere bakım ediyor. Sizler için çalışıyor, üretmeye çalışıyor. Biz birlikte elimizden mevrut değme türlü desteği şehremaneti başkanımıza veriyoruz.

Adıyaman’ı gayet bereketli biliyorum. Tütününü, üzümünü, fıstığını dahi biliyorum. Adıyaman’ın etkin insanlarını birlikte biliyorum. Hepsini biliyorum amma Adıyaman’dan beklediğimiz oyu alamadık. Aynı milletvekilimiz var. geceli gündüzlü, 24 saat çalışıyor. Amma aynı saylav bize yetmez. Daha çok milletvekiline ihtiyacımız var.

Ve bizler; altılı ganyan masanın liderleri kendisine bizler, Türkiye’yi huzura dolamak istiyoruz. Türkiye’yi şişirmek istiyoruz. Türkiye amacıyla hizmet etmek istiyoruz. Şeş şef ayrımsız aradayız, beraberiz. Bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. On Paralık kimsenin genişlik ufak aynı endişesi olmasın. Bu konuda bütün Adıyamanlı kardeşlerime çığırmak isterim. Huzur içre olun. Katiyen umutsuzluğa kapılmayın. Türkiye’yi büyüteceğiz, güzelleştireceğiz. Türkiye’üstelik hep kucaklaşacak.

Bunun amacıyla sizin, bize katılmanız gerekiyor. Zamanında şöyle veya böyle CHP’ye sıcakkanlılık duymayanlar olabilir. Doğrudur. Eksiğimiz var mı? Olur. Biz üstelik yanlışlarımız ile yüzleşiyoruz. Bizim dahi eksikliklerimiz varsa onları gidermeye çalışıyoruz.

Yeni tıpkısı iklimi Türkiye’ye değirmek istiyoruz. Kucaklaşmayı değirmek istiyoruz. Herkesin karnı doysun istiyoruz. Gelişigüzel evde bereket olsun diyoruz. Gelişigüzel ailede varlık olsun diyoruz. Bunun mücadelesini yapıyoruz.

Dün, Eş Kollarımız ile beraber; derin yokluk üstüne araştırı eden eş kardeşlerim ile beraber ayrımsız güruh yaptık. Dedik ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde rastgele ailenin asgari ayrımsız gelir güvencesi olsun. Hiçbir ailede, tek bala yatağa haris girmesin. Gelişigüzel evde geçim olsun, temas evde artağanlık olsun dedik. Bunun mücadelesini yapıyoruz ve yapacağız, göreceksiniz.

Tığ bunu yaparken soruyorlar, ‘Parayı nereden bulacaksın?’ Bu bir politik tercihtir. Parayı beşli çeteye mi vereceksin, vatandaşa mı vereceksin? Biz muhammes çeteye değil vatandaşa bakım edeceğiz. Tek endişeniz olmasın. Efendim, ‘kuintet çeteden paraları kuşkusuz alacaksınız?’ Paraları söke söke alacağız. Ülfet içre alacağız, adalet içinde alacağız. Milletin hakkı ve hukukunu millete teslim edeceğiz.

Ne olursa olsun, ölçüm millete aittir. Milletten balaban kimse yoktur. Budun, partiden da büyüktür. Milletin herhangi bir ferdine içtinap etmek duymak bizim görevimizdir. Bize oy versin, vermesin; 85 milyona bakım geri bırakmak birlikte bizim görevimizdir. Tığ toplumu ayırmıyoruz, tığ toplumu bölmüyoruz, bir ayrıştırmıyoruz. Herkesin kimliğine, inancına, hayat tarzına tığ çekinmek gösteririz. Unutmayın, tığ Cumhuriyet Altını Halk Partisi’yiz. Halkın partisiyiz. El üzere mücadele ediyoruz.

Zinhar umutsuzluğa kapılmayın. Türkiye evire çevire benzeri ülkedir, Türkiye bereketli ayrımsız ülkedir, Türkiye varlıklı bire bir ülkedir. Kaynakların adaletle dağıtılması lazım. Çünkü devletin dini adalettir. ve adaleti mutlaka sağlayacağız. Mezalim karşısında katiyen susmayacağız. Butlan karşısında susan dilsiz şeytandır. Bunun mücadelesini yapacağız. Ki haksızlığa uğradıysa; kadını, erkeği, yaşlısı, genci… Ati bana başvuracak. Bütün haksızlıkları bitireceğim. Bu ülkeye adaleti ya getireceğim, evet getireceğim. Dideban.”

Kılıçdaroğlu’nun mikrofonu bıraktığı kadın vatandaş, iki çocuğunun aylak olduğunu dile getirerek, “Ben tıpkısı anayım, ego tıpkısı kadınım, ben benzeri emektarım. Ellerim bakılmamış. Lütfen irade ediyorum. İki modül oğlum üniversite bitirdi. ve etkisiz, aşsız. Hastalık? Güneydoğu’nun tek yediği ebebulguru… Onu bile elimizden aldılar. Yeter, Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Düş yakamızdan, imge” diyerek konuştu.

Kılıçdaroğlu ise “Tek meraklanmayın, Allah’ın izni sizlerin oyları ile onu mütekait edeceğim. Hiç keder etmeyin. Zor edeceğim” dedi.Share: