CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adıyaman’da vatandaşlara seslendi Açıklaması

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “6’lı masanın liderleri yerine bizler Türkiye’yi huzura sarmak, izam etmek istiyoruz, 6 önder benzeri aradayız, beraberiz bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz, on paralık kimsenin en ufak tıpkısı endişesi olmasın.” dedi.

Kılıçdaroğlu, Adıyaman’daki temasları kapsamında Besni ilçesine ilişkin Şambayat Mekân Belediyesini müzakere ederek, Şehremini Nejdet Arıcı’dan yapılan çalışmalarla ilgilendiren vukuf aldı.

Belediye binası uğrunda toplanan kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu, Adıyaman’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu anlatım etti.

Siyasetin toplumu ayrıştırmak için değil, toplumu koçmak için yapılması gerektiğini aktaran Kılıçdaroğlu, “Yöntem, kalkınmak üzere yapılmaz. Politika, yurttaş zenginleşsin diye niteleyerek yapılır. Siyasa halka hesap vermektir, halka adisyon vermeyen yöntem, çirkin odaklara hizmet verir. Siyasa, kadın-erkek eşitliği demektir. Politika yer başkanının, şehremaneti başkanının bölüt bakım etmesi demektir. Bu nedenle uray, başkanımız sizlere hizmet ediyor. Sizler için çalışıyor ve tığ dahi elimizden mevrut değme çeşit desteği belediye başkanı arkadaşlarımıza veriyoruz.” diye konuştu.

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Adıyaman’ın kültürünü ve etkin insanlarını çokça gür bildiğini belirterek, kentten istedikleri oyu alamadıklarını ve 1 mebus sayısının arttırılması gerektiğini vurguladı.

Konuşmasında 6’lı masaya değinen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“6’lı masanın liderleri kendisine bizler Türkiye’yi huzura kavuşturmak, izam etmek istiyoruz, 6 şef bire bir aradayız, beraberiz bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz, on paralık kimsenin sunu ufak bir endişesi olmasın. Bu konuda bilcümle Adıyamanlı kardeşlerimize davet etmek isterim, geçim içerisinde olun, katiyen yolsuzluğa katılmayın. Türkiye’yi büyüteceğiz, güzelleştireceğiz, Türkiye’üstelik cümle kucaklaşacak. Bunun üzere sizin bize katılmanız gerekiyor, eskiden şöyle veya hakeza Cumhuriyet Altını Umum Partisi’ne sempati duymayanlar türlü. Doğrudur, eksiğimiz var mı? Olur doğrudur. Biz dahi yanlışlarımızla yüzleşiyoruz, bizim da eksikliklerimiz varsa onları gidermeye çalışıyoruz. Canlı bir Türkiye anlatmak istiyoruz, kucaklaşmayı deklare etmek istiyoruz, herkesin karnı doysun istiyoruz, seçkin evde artağanlık olsun diyoruz, seçkin ailede huzur olsun istiyoruz, bunun mücadelesini yapıyoruz.”

Kendilerinin iktidarda olması yerinde vatandaşa bakım için çabalama göstereceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Tığ bunu yaparken soruyorlar ‘Parayı nereden bulacaksın’. Bu bir siyasal tercihtir. Parayı 5’li çeteye mi vereceksin, vatandaşa mı vereceksin. Biz 5’li çeteye değil, vatandaşa hizmet edeceğiz. Tek endişeniz olmasın ‘Efendim 5’li çeteden paraları pekâlâ alacaksınız’. Paraları söke söke alacağız, ülfet, doğruluk içerisinde alacağız. Milletin hakkını, hukukunu, millete teyit edeceğiz.” sözlerini gider etti.

CHP Umumi Başbuğ yardımcıları Büyük Öztunç ile Ege Ağbaba, CHP Takım Başkanvekili Özgür Özel, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, İl Başkanı Burak Binzet dahi Kılıçdaroğlu’nun programlarına zevcelik etti.Share: