Kırşehir ve Yozgat’ta kar yağışı dolayısıyla okullar yarın tatil edildi

Kırşehir ve Yozgat’ta kar yağışı dolayısıyla eğitime ferda ara verildiği bildirildi.

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, içtimai medya hesabından yaptığı açıklamada, beklenen tehlikeli kar yağışı ve huysuz hava durumu nedeniyle ilk ve orta kademeli okullarda erte eğitime aleniyet verildiğini belirtti.

Kamu hava ve kuruluşlarında çalışan engelli ve yüklü personelin bile bir dönme izinli olacağını vurgulayan Ilbay Buhara, “Canan öğrenciler okulunuza kaynaşmak üzere aynı aktarılma daha bekleyeceksiniz. Meteorolojik verilere bakarak beklenen sakil kar yağışı ve damarlı hava raporu sebebiyle ilimiz genelinde 6 Küçük Ay Pazartesi günü önceki ve mutedil kademeli okullarda terbiye-öğretime bir günlük meydanlık verilmiştir.” ifadelerine kayran verdi.

Yozgat Valiliğinin toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada birlikte şehir genelinde gösterişli kar yağışının beklendiği aktarıldı.

Açıklamada, “Meteorolojiden alınan bilgiye göre tün başlayıp aktarılma boyu bitmeme etmesi muhtemel alçak kar yağışı, tipi ve buzlanmadan etraf ilimiz genelinde bilcümle okullar 6 Gücük Ay 2023 Pazartesi günü tatil edilmiştir. Ayrıca amme kurumlarında etkin mânialı ve yüklü personel de 1 dönem yönetsel mezun sayılacaktır.” ifadesi kullanıldı.

Share: