Kırşehirli gazi kızının çizdiği yağız soy çalışmaları İstanbul’da sergilenecek

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırşehir Şubesi; şehit ve gazilerin koca hakları için genel dalan ziyareti yaptı.

Türkiye Savaş Malülü Gaziler Martir Dul ve Yetimleri Derneği Kırşehir Büro Başkanı Bahattin Kaya, genel merkezlerinde yaptığı ziyarette Kırşehir anısına Genel Başbuğ Mustafa Işık’a Kırşehirli gazi çocuğu yoluyla Çanakkale Şehitlerini anlatan fotoğraf çalışması sundu. Kayaç; “18 Mart Çanakkale Şehitleri Haftasında sergilenmek amacıyla şehit ve gazi çocuklarının Kırşehir’deki çalışmalarını anlatan resimler genel merkezimize aktarıldı. Martir yakınlarının ve gazilerin şahıs hakları çalışmalarıyla ilişkin bilgilendirmeler yaptık. Toplumda var olan şehitlik, martir ailesi ve gazilik kavramları konusunda istişarede bulunarak muktezi çalışmaların yapılması üstüne kardeş kardeş ettik” dedi.

Kırşehirli Gazi Kankızıl Dilekçi’nin kızı Yeşim Saray yoluyla yapılan karakalem çalışması de İstanbul’birlikte düzenlenecek 18 Mart Çanakkale Şehitleri haftasında sergilenecek. – KIRŞEHİR

Share: