Komutan Güder, muhtarlarla buluştu

Battalgazi Şehremini Osman Güder, ilçede fariza fail muhtarlarla tıpkısı araya gelerek, onların sevgili ve taleplerini dinledi. Muhtarlarla müracaat toplantısında konuşan Başkan Güder, kentsel transformasyon konusunu Malatya’bile korkulu şekilde masaya tefevvuk etmek gerektiğini belirtti.

Battalgazi Belediye Reisi Osman Güder, aynı yandan elden bugünü değil geleceği düşünülen projeleri Medeniyetin Kalbi Battalgazi’dahi bir bir hayata geçirmeye devam ederken, diğer yandan birlikte ilçede görev özne muhtarlarla buluşmaya bitmeme ediyor. İlçede görev fail muhtarlarla Yeşilçam Toplumsal Tesislerinde bire bir araya gelen Komutan Güder, onların sav ve taleplerini dinledi. Dava ve talepleri bir bir merhale düz Güder, sorunların çözümü noktasında ait vahit müdürlerine talimatlar verdi.

“İstişareler ilçemizi güzelleştiriyor”

İstişare toplantılarının önemine özen calip Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdulvahap Ortaç, “Battalgazi ilçesi hepimin ilçesi. İlçemizin geleceği üzere bütün birlikte çalışıyoruz. 2022 yılının serencam aylarındayız ve 2019 yılından bu yana Battalgazi Belediyemizin mübarek çalışmalarına hepimiz şahit oluyoruz. İnşallah bundan sonraki dönemde bile bu hizmetler artarak bitmeme edecek. Belediyemiz bizlerle sürekli müracaat içerisinde icraat yürütüyor. Bu istişareler ilçemizi daha birlikte güzelleştiriyor. Birlikteliğimiz sonsuz olsun” şeklinde konuştu.

“İstişarede bereket vardır”

Battalgazi Belediyesi olarak muhtarlarla alay malay hazırladıkları kere haritasına göre ilerlediklerine ilgi çekici Başbuğ Güder, “Göreve geldiğimizden bu yana istişarede bereket olduğunu ve muhtarlarımızla birlikte çalışmanın ne büyüklüğünde eke olduğunu belirtmiştik. Bugünde muhtarlarımızla birlikteyiz ve kendilerine davetleri amacıyla teşekkür ediyorum. Bizzat vatandaşlar aracılığıyla seçilen ve seçme biri milletin birer ferdi olan muhtarlarımız, görev yaptıkları mahallelerdeki sorunların çözümü, vatandaşlarımızın rica ve beklentilerin yerine getirilmesi önünde domestik yönetimlerle işbirliği içre akıntı fail makro birer kamu görevlileridir. Bu yüzden ilçemizdeki mahalle muhtarlarımızla bulduğumuz seçkin fırsatta benzeri araya geliyor, onları dinliyor, iştiyak, düşünüm ve önerilerine kulak veriyoruz. Sonuçta tığ muhtarlarımızla gelişigüzel hazırladığımız kere haritasına bakarak ilerliyor, ona göre akıntı ediyoruz. Battalgazi’mizi tercih edilen ilçeler arasına yolmak için muttasıl kilolu bir mücahede ortaya koyuyoruz. Battalgazi Belediyesi kendisine 2019 yılından bu yana birçok çalışmaya imza attık, atmaya de devam ediyoruz. Kırkgöz Sahil Parkı Projesi, Eskimalatya Düzlük Projesi, Battalgazi Konakları, Derme Deresi Projesi, Çınar Park projesi kadar seziş projeler başta tutmak üzere Kentsel inkılap çalışmaları, gençlik yatırımları, madun merkezler tevlit çalışmaları, çevreyolu altı tabirini ortadan kaldıracak çalışmalar kabilinden ilçemizde birçok projeyi hayata geçirdik, geçirmeye da bitmeme ediyoruz. Bu envestisman ve hizmetlerimizle bundan sonra göç veren değil kafile düz bir ilçeyiz. Ne düzeyde düşünürseniz düşünün buda yapılan çalışmanın zinde olduğu gösteriyor. Bunu henüz bile arttırmak hepimizin görevi” şeklinde konuştu.

“Inkılap konusu çok ama çok önemli tıpkısı laf”

Kentsel tahavvül konusunu Malatya’birlikte ağır şekilde masaya tefevvuk etmek gerektiğinin altını çizen Güder, “Hepimizin malumu olduğu için Malatya’mız yer sarsıntısı kuşağında ve 2020 yılında okkalı aynı deprem yaşadık. Bu depremden dersler çıkarmamız gerekiyor. Kentsel dönüşüme hususi yerine eğilmemiz gerekiyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’evet geldiği zamanda konuyu kendisine ilettik. Bölgemizde hasarlı binalarımızın olduğunu ve dönüşümün olmadığını söyledik. Mail süreçte de sonsuz olarak düşük ölçekli depremler yaşanıyor. Cenabıhak korusun eğin ölçekli bir sarsıntı yaşamamız durumunda o hasarlı binaların balaban bire bir kısmı yıkılabilir. Battalgazi Belediyesi kendisine bizlere bunu alıntılamak evet dahi hasarlı binalarda ihya çalışmasının yapılmasını beyan etmek düşüyor. Özellikle göreve geldiğim zaman Martir Fevzi mahallemizde ve Cezmi Kartay caddesinde güç bire bir çalışmam olmuştu. Martir Fevzi Mahallemizde transformasyon sürüyor. Cezmi Kartay caddesinde ise 3 yıldır balaban mücadeleler veriyorum. 2020 depreminin ardından Cezmi Kartay caddemizde hasar alan yapı sayısı çok. Bu problemi bile Cumhurbaşkanımıza ilettik. Cumhurbaşkanımız bu konuya hususi olarak eğilme noktasında Çevre ve Kentçilik Bakanlığına mukteza talimatları verdi. Bu mesail hepimizin sorunu. Inkılap konusunu sakil namına masaya yatırıp hal bulmamız gerekiyor. Kentsel transformasyon zaruret değil zorunluluktur. Bunun yanı sıra Yıldıztepe Projemizi de Cumhurbaşkanımıza sunduk ve projeye ısıdam baktı. Yıldıztepe ile ilgili çalışmaların dahi biran evvel yapılması gerektiğini söyledi. İnşallah o projemizi da hayata geçireceğiz ve ilçemize ayrı tıpkısı görk henüz kazandıracağız” diyerek konuştu. – MALATYA

Share: