Kütahya başkanlara eş sahipliği yaptı

Kuruluşun ve kurtuluşun şehri Kütahya, Nazik Zafer’in ve kurtuluşunun 100’üncü yılında Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunun 25’inci rüesa kurulu toplantısına ev sahipliği yaptı. Federasyon başkanları ve yaklaşık 50 Topluluk başkanının katılımı yapılan Kütahya programında şehrin tarihi ve kültürel alanları tanıtılarak Nazik zafer coşkusu yaşandı

Kütahya Gazeteciler Cemiyetinin karı sahipliğinde yapılan toplantıya, Kütahya Şehremini Prof. Dr. Alim Işık, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Umumi Başkanı Nuri Kolaylı, gazeteciler federasyon başkanları ve tahminî 50 gazeteciler cemiyetinin başkanları ile temsilcileri katıldı.

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Kuvvetli, toplantının açım konuşmasını yaparak toplantının düzenlenmesinde büyük destekleri olan Ilkin Kütahya Valisi Büyük Çelik kalkışmak için Belediye Başkanı Bilici Işık’a ve bütün kurumlara teşekkürname etti.

25’inci rüesa oturmuş toplantısına familya sahipliği yapmaktan kıran iri mutluluk duyduklarını tabir eden Kuvvetli “Kütahya kuruluşun ve kurtuluşun şehridir. 30 Ağustos Zaferimizin 100. Yılında düzenlenen bu toplantımızla gelişigüzel nazik zafer coşkusunu de gelişigüzel yaşamış olduk. Kütahya’mızı yeryüzü gani şekilde sizlere tanıtmaya çalıştık. Katılımlarınızdan hava tamam başkanlarımıza teşekkürname ederim” dedi.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ise 100 yıl önce büyük ayrımsız galibiyet kazanmış Türk Milletinin bağımsız ve özgür yaşama iradesini tamlık dünyaya haykırdığına vurgu yaptı.

Kolaylı, “Yiğit atalarımızdan teyit aldığımız bu şerif toprakları gerektiğinde canımız pahasına destek olmak, temsilcisi olduğumuz 20 bin iletişim araçları çalışanının öncelikli yurt borcudur” diye konuştu.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Bilici Işık, Kütahya belediyesinin tamamlanan ve devam eden projeleri üzerine hikmet verdi. Kendileri amacıyla iletişim araçları mensuplarının önemine değinen Işık “Sizler edisyon ayrımsız mesleği yürütme ediyorsunuz. kimi zaman ne büyüklüğünde teessürat çektiğinizi biliyorum bu yüzden elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Matbuat mensuplarımız şehrin kimliğini yukarılara sarmak için ceht gösteriyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Kütahya programında cesim ziyaretler gerçekleştirildi. Kütahya Merkez’de Ulu Cami, müzeler, Frig Yer ve Uygarlık Tanıtım Merkezi, Germiyan sokağını gezen rüesa, ertesi haset ise Kütahya NG Hususi Gülsüm Güral müzesi, Çiniciler Çarşısı, Aizanoi ve zaferin kazanıldığı Dumlupınar’a geziler düzenlendi. Nazik Zaferin 100’üncü yılı kutlamalarında galebe coşkusu yaşanırken, akşam ezanı saatlerinde ise Kütahya Valisi marifetiyle planlı resepsiyona ortaklık sağlandı. Antrparantez Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yönetim kurulu Kütahya Valisi Ali Polat ve Belediye Reisi Bilici Işık’ı makamında ziyaret ederek düşünüm alışverişinde bulundular.

Başkanlar, DPÜ Rektörlüğü’nde Prof. Dr. Kazım Tevazulu ile tıpkı araya geldi. – KÜTAHYA

Share: