Mamak Belediye Reisi Köse’den Ankara Büyükşehir Belediyesine aksülamel

Mamak Belediye Başkanı Gaye Köse, Türközü Mahallesi 428. Cadde’de, Ankara Büyükşehir Belediyesi eliyle hesaplı altyapı çalışmalarının ince sürmesi dolayısıyla toprak halkının mağdur edildiğini belirterek, “Böylecene bıraksınlar, 24 saat çalışarak ekiplerimizle beraber burayı bildirme güdük zamanda trafiğe açarız.” dedi.

Köse, Türközü, Kazım Orbay ve Akdere mahallelerinin kesiştiği bölgede, Ankara Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla yürütülen zir bina çalışmalarının olduğu alanda izah yaptı.

Bölgedeki çalışmaların aylardır sürdüğünü ve tamamlanamadığını belirten Köse, Büyükşehir Belediyesinin, yaptıkları çalışmalara levha koymaması dolayısıyla, nahiye halkının Mamak Belediyesini arayarak, “Niçin bunu bu kadar uzattınız?”, “Ne antlaşma bitireceksiniz?” şeklinde sorular yönelttiğini belirtti. Tasavvur Köse, şöyle konuştu:

“Buna karşılık vermek için astığımız tabelaları ve afişleri Büyükşehirin gelip kaldırdığını gördük. Dün akşam itibarıyla buraya geldik ve olaya az buçuk elan karışan olalım istedik.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin gerçeğini kazanmak isteyenler, 428. Cadde’ye gelebilirler, bu caddeyi benzeri anlamda işporta yeri kendisine düşünebiliriz. Mansur Yavaş’ın, CHP’li benzeri belediyenin halkını hangi duruma düşürdüğünü günlerdir, haftalardır ve aylardır burada lacerem tıpkı idaresizlik sergilediğini bütün görebilir.”

Mamak Belediye Başkanı Garaz Köse, bölgedeki enfrastrüktür çalışmaları sırasında internetin kesildiğini, canlılık arızalarının yaşandığını, mekân binaların ast katlarını akarsu bastığını birlikte aktardı. Köse, “Böylece bıraksınlar, filhakika ayladır toz içerisinde, beribenzer haddinden fazla ağır sıklet bire bir mağdurluk yaşanmış. 24 saat çalışarak, ekiplerimizle bu arada burayı sunma güdük zamanda trafiğe açarız.” dedi.

Kazım Orbay Mahallesi Muhtarı Birol Apalak ile vatandaşlar de Ankara Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve Fen İşleri Müdürlüğü’ne aksülamel göstererek, benzeri zaman önce çalışmaların tamamlanmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.Share: