Muğla’da Karya’nın güzellikleri ışık maratonla tanıtılacak

“Karya Başkenti Milas” sloganı ile Karya ve Reze Beyliğine başkentlik yapmış Milas’ın tanıtımına katkı sağlamak, ilçenin kültürel, tarihi ve natürel zenginliğinin bilinirliğini tezyit etmek amacıyla 3 dönüş sürecek fotoğraf maraton gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin yanında Avrupa’dan gelecek foto tutkunları ile profesyoneller ve saftirik fotoğrafçılar, 28-30 Ekim’birlikte yapılacak etkinlikte Beçin Kalesi, Herakleia, Labranda Antika Kenti, Gökçeler köyü, Firuzbey Camisi özellikle tevessül etmek amacıyla Milas’ı fotoğraflayacak.

Seçici asamble marifetiyle belirlenecek fotoğrafların sahiplerine ödüller verilecek, dereceye layık tanıdık eserler sergilenecek. Etkinlikle bölgenin tanıtımına yardım sağlanması hedefleniyor.

Yarışmanın Avrupa’nın balaban kentlerinde düzenlendiğini belirten TM Sportif Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Tuğberk Maviş, “Ülkemizde Mardin Valiliği desteği ile Mardin özellikle kalkışmak üzere bire bir, iki iyicene kodifikasyon gerçekleştirildi. Tığ üstelik projemizi Muğla Valimiz Orhan Tavlı’ya ilettik ve yakın rabıt gösterdiler.” dedi.

Vali Tavlı’nın, kentin hele örenlik yerlerinin tanıtımına iri ulama sağladığını vurgulayan Maviş, Muğla’nın fotoğraflanacak bir nice ilçesi, ören yeri, tarihi ve kültürel değerinin bulunduğuna dikkati çekti.

Maviş, 28-30 Ekim’de yüzlerce ışık tutkununun aralıksız kenti fotoğraflayacağını rapor etti.

Share: