Nilgün Çelik, Eskişehir’den madalyayla döndü

Eskişehir ilinde 30 Ağustos Zafer Bayramı yerine planlı yarı maraton koşusunda Çaycuma ilçesini temsilen katılan zahmetli öğretmen Nilgün Polat, koşudan yine birincilikle dönerek gençlere taş çıkardı.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde beden eğitimi öğretmenliğinden emekli, halkoyunlarından dalışa, karşı paraşütünden tiyatroya ve maraton koşusuna büyüklüğünde birçok alanda merhale alan 67 yaşındaki Nilgün Polat, Eskişehir Kurtuluş Yarı Maratonu ve Spor Festivaline katıldı.

“Kurtuluşun 100. yılı üzere koşuyoruz” sloganı ile 26-27 Ağustos tarihlerinde Sazova Malumat Ekin ve Müzakere Parkı’nda gerçekleşti. Yarı Maraton Koşusunda özlük dalında bir numara geldi. Bayanlar 60-69 gözyaşı kategorisinde, 21 kilometreyi 2 saat 19 dakikada bitirerek birincilik elde ederek madalya almaya hak kazandı. Gençlere taş çıkartan Nilgün Çelik, duygularını şu şekilde anlatım etti; ” Manidar ve özelliği olan tıpkı günde koşmak beni heyecanlandırdı.Bundan geçmiş bilcümle 10 K koşuyordum. İlk el 21 K koştum ve başardığımı kısaltmak, yarışı yok etmek sunu büyük mutluluk. Iştirak çok yüksekti. Başardım.” – ZONGULDAK

Share: