NUMAN VARESTE RECEP TAYYİP ERDOĞAN GLOBAL BİR LİDER

DOĞRU Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin çıktı küresel tıpkı aktör, Recep Tayyip Erdoğan’ın da global bir şef olduğunu söyledi.

DOĞRU Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, mütenevvi temaslarda gezmek üzere Adıyaman’a geldi. İlk namına gazetecilerle tıpkı araya gelen Numan Kurtulmuş, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi’nde liderler ile fotoğrafının tarihi olduğunu ifade etti. Fotoğrafın Türkiye’nin itibarının sunma pir örneği olduğunu vurgulayan Vareste, şöyle konuştu:

“Semerkant’ta ortaya sâdır fotoğraf tarihe geçmiştir. Cumhurbaşkanımızın Semerkant’ta Şanghay İşbirliği Örgütü üyesi ülkelerin cesamet başkanları ile çektirmiş olduğu fotoğraf, Türkiye’nin itibarı için uluslararası alanda önemlidir. Türkiye serencam zamanlarda dünyanın hep sorunlarına karşı hal üreten, dengede duran ve ortaya sâdır sorunların insanlığı damarı bozuk etkilemesine mani olmaya etkin insanı dengeyi ve aktif politikasıyla aceleten serian dünyanın herhangi bir tarafında Avrupa’de, Amerika’de, Asya’dahi bir nice yerde büyük bir taktir toplamaktadır. Tabiri caizse Türkiye daha çok küresel benzeri oyuncu, Recep Tayyip Erdoğan birlikte global tıpkı lider olduğu uluslararası ilişkilerde ortaya sâdır sorunlara cebin yaklaşımları ve politika yönetme tarzlarıyla kanıtlama etmiş ve ortaya koymuştur.”

Türkiye’nin defans sanayisinin hayat dolu olmasından birilerinin huzursuz olduğuna birlikte ilgi calip Vareste, “Uzunca tıpkı zamandır Adalar’bile Lozan Antlaşması gereği arsıulusal konvansiyon şu anda meri olan anlaşmaya göre askeri statüden arındırılması gereken adaların çokça acul tıpkı şekilde askeri üslerle doldurulduğu ve bunların tamamına yakını Türkiye’nin haddinden fazla andıran bölgelerinde olan adalar olduğunu biliyoruz. Şimdi müttefikimiz ÇAKER, ‘Tığ bu tedbiri Rusya’ya alın alıyoruz’ diyor. Kimseyi aptal hesabına koymasınlar, bu silahlanma neden ve kime cebin bunu dikkatle takip ediyoruz. Onun üzere birileri Türkiye’nin milli defans sanayisinin kıpırdak olmasından rahatsızlar, onun için Türkiye’yi F35 meselesinde aynı şekilde köşeye sıkıştırmak isterler, onun amacıyla S400’üstelik köşeye ezmek isterler” dedi.

Türkiye’nin Akdeniz’birlikte bundan sonra nazik ayrımsız pahal olduğunu rapor fail Kurtulmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bunlara kalsaydı Akdeniz’dahi Türkiye’yi burnunu de dışarı çıkaramayacak bire bir talih haline getirirlerdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu, kararlılığı, duruşuyla ve cesaretiyle aut politikada ortaya koyduğumuz mantıklı, düzgün çözümlerle Türkiye Akdeniz’de çıktı şişman bir korkulu oldu. Akdeniz’in ana ülkelerinden birisi olduğunu ortaya koymuştur. Deminden tığ bu konuşmayı yaparken Abdülhamit Eğlek gemimizin Şark Akdeniz’de yer yağı ve gaz taharri faaliyeti sürdürdüğünü biliyoruz. Bunlar Türkiye’nin dostlarının hoşuna gittiği gibi Türkiye karşıtlarının hangi kadar canını yandığının farkındayız. Onun üzere Yunanistan’a başkaları adına ayrımsız vekalet unsuru adına Türkiye’ye cebin bu provokasyonlardan vazgeçmelerini tıpkısı nöbet henüz hatırlatmak isterim.”

HDP DESTEKLEMEZSE YARIŞA EŞ OLAMAZLAR

Seçimin yaklaştığını ve muhalefetin oluşturduğu 6’lı masanın HDP ve FETÖ eliyle desteklendiğini söyleyen Vareste, şöyle konuştu:

“Seçim geldi yaklaştı, daha çok kum saatini gabi çevirdik ve kum dun akilane akmaya başladı. Aylardır söylediğimiz bu 6 pozitif 1’lik masa hassaten bazıları 6 pozitif 2 diyor. Yani bâtın 2 ortak, birisi HDP, birisi FETÖ. Söyleyince kızıyorlar; ‘masanın altında üstünde kimesne yok’ diyorlar. Milletimiz bön mi; Adıyaman’dan kategorik söylüyorum; o antlaşma kalkın söyleyin, ‘Bizim HDP’nin oylarına ihtiyacımız yoktur. Biz HDP ile geçim yapmıyoruz, iş birliği yapmıyoruz dalavere söylüyorsunuz’ desinler. Kâffesi biliyor ki; HDP’nin desteği olmadan o masadan rastgele birisinin cumhurbaşkanlığı yarışına aday olmasına, kuma olmasına birlikte olanaklı değil. Siyasal aritmetik hakeza topluyorsunuz, çıkartıyorsunuz. HDP desteklemez ise bunların adaylarının yarışa kuma bile olması olanaklı değil. Bunu bildikleri amacıyla HDP ile beraber görünmemek istedikleri amacıyla ‘sadece 6’mız varız’ diyorlar. Bunu çıplak söylediler, HDP’liler ise aynı yere kadar sabrediyorlar ve ‘Arkadaş parlamentoya sizi tığ taşımadık mı? Oylarımızı alırken dolgunca birlikte bizi yanınızda sebep yutmak istemiyorsunuz’ diyerek hemencek tartışmanın tarafı haline geliyor.”Share: