Polis ekiplerinden darülfünun öğrencilerine farkındalık semineri

Çankırı İl Inanma Müdürlüğü ekipleri, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde öğrencileri esrar bağımlılığının zararlarına cebin bilgilendirdi.

Yükseköğretim Müesses (YÖK) başkanlığı marifetiyle hazırlanan gösteri planı çerçevesinde TUBİM Haber Kurulunun katkıları ile ‘Üniversite öğrencilerine müteveccih uyuşturucu bağımlılığı konusunda yardımcı ve inhibitör farkındalık çalışmalar yapılıyor. Bu doğrultuda hesaplı ‘fakülte bazında panel, seminer ve konferansların düzenlenmesi, ait gelgel ve kuruluşlarla üniversite öğrencilerine yönelik bilgilendirici video ve tanıtım filmi ve tıpkı çalışmaların hazırlanması’ faaliyetleri çerçevesinde hazırlanan Deneyimsizlik Modülü sunumu ile Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) öğrencileri bilgilendirildi.

Bu çerçevede Çankırı İl Itimat Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaşım Büro Müdürlüğü personeli eliyle Sanat, Dizayn ve Mimari Fakültesi’nde düzenlenen seminerde öğrenciler metal bağımlılığı hakkında bilgilendirildi. Seminerde öğrencilere uyuşturucu bağımlılığının zararları için bilgilendirmeler yapılarak farkındalık oluşturuldu. – ÇANKIRI

Share: