Reisicumhur Erdoğan’dan TSK’nın kimyasal zırh kullandığını ortaya atan TTB Başkanı’yla ilişik komut: Yargı harekete geçmiştir

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası kameralar karşısına geçerek müzakere yaptı. Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Çiy Korur Fincancı’nın geçtiğimiz günlerde tıpkı etkin yayında Türk Silahlı Kuvvetlerini ‘kimyasal silah’ kullanmakla suçlamasıyla ilişik da açıklamalarda bulundu.

“YARGI HAREKETE GEÇMİŞTİR”

Konuyla ilgilendiren talimatı verdiğini ifade fail Cumhur Reisi Erdoğan, “Sınır Dışı operasyonlara bühtan atan Tabipler Birliği Başkanı ile ilgilendiren etki harekete geçmiştir. Icabında kanuni düzenlemeye bu ismin üstünde çalışmalarımız derinleştirilecek gerekirse bu ismin değiştirilmesini sağlayacağız. Ülkesine ve ordusuna alçakça iftira fail şahsın başındaki Türk’le ile başlayan kurumun başında olmasının milletin gelişigüzel ferdini huzursuz ettiğine inanıyorum.” dedi.

“YENİ BİR YAPIYA GEÇİLMESİNE YÖNELİK TALİMATI VERDİM”

Sözlerini sürdüren Erdoğan, “Bu kişiyle mahkemelerin vereceği kararlara bakarak adımlar atılacaktır. Bu çerçevede ilgilendiren bakanlarımıza Tabipler Birliği başta kalkışmak için meslek örgütlerinde yeni yapıya geçilmesine yönelik mevzuat çalışmalarının hızlandırması talimatı verdik. Terör örgütü destekçileri buralardan temizleyerek bu yapıları kuruluş amaçlarına akıllıca faaliyetlere yoğunlaştırmakta kararlıyız” diye niteleyerek konuştu.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Ülkemizin önde mevrut tarım, endüstri, turizm bölgelerini birbirine bağlayan Çanakkalemize otoyol ve köprünün tamamlayıcısı niteliğinde yeni yatırımlar kazandırdık. Ayvacık-Küçükkuyu, Asos ve Troya Tünelleri bölgedeki trafiği rahatlatacak projedir. Bu işaret ayrımsız zamanda Kabak Kafalı dağlarına engel vermeden 50 dakikalık seyahat güzergahını 5 dakikaya indirmiştir.

Bire Bir dönüş ülkemize ziyaret gerçekleştiren Arnavutluk Başbakanı ile artağan mülakat yaptık. 12 Ilk Teşrin’birlikte Kazakistan’ın başkenti Astana’ya gittik. Ayrı Cinsten alanlarda imzalanan 6 yeni anlaşmayla Türkiye-Kazakistan işbirliğini elan bile güçlendirdik. Devrisi zaman teşkilat haline dönüşen Asya’üstelik İşbirliği ve Hamaset Artırıcı Önlemler Konferansı vesilesiyle haddinden fazla sayıda kişiyle bir araya geldik.

Beş Telsiz Kavim Bahçesi’nin açılışını 14 Teşrinievvel Cuma günü yaptık. Aynı Amasra ilçesinde kömür ocağında meydana gelen patlamada 41 kardeşimizi martir verdik. Ertesi zaman hem bölgeyi mülakat ettik, şehitlerimizin cenazelerine katıldık.

“AMASRA’DA YAŞANAN KAZAYLA İLGİLİ MÜSTELZIM YAPILACAK”

Mesleki ve ustalık liseli gençlerimiz amacıyla çekici ayla getirecek ilave düzenlemelerin hazırlıkları içindeyiz. Bartın’daki tıpkı kazaların önüne geçmek amacıyla bölgede madenciliğe özel meslek lisesi açılış projesi bulunuyor. Yaşanan kazayla ilgilendiren hareket güvenliğinden, teknik eksikliklere büyüklüğünde herşey araştırılıyor. Ortaya çıkma sonuçlara göre gereken yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Tahminî 20 bin muhtarımızın katılımı ile Ankara Muhtarlar Evi’nin açılışını gerçekleştirdik. Perşembe haset Azerbaycan’a her an işgalden kurtarılan bölgede nesir edilen Zengilan Havalimanı’nın açılışını kardeşim İlham Aliyev’le yaptık. İlişkilerimizin tapusu niteliğindeki Şuşa Beyannamesi’ni yıldırım hızıyla meclislerimizden geçirerek eskimemiş dönemi tescil ettik. Boşuna ve Zengilan havalimanlarını bölgenin gelişmesi ve kalkınması bakımından mühim hamleler olarak görüyoruz. Bölgeye faaliyet getirecek benzeri özge girişim olan mayınların temizlenmesi projemizi tacil kararı aldık. Eğitimde Maarif Vakfı okullarının resmi açım törenini Bakü’de yapmakla kalmadık, Azerbaycan-Türkiye Üniversitesi’nin ahdi temellerini atma noktasına geldik. Hep bu gelişmeler asla küçümsenemeyecek hepsinin arkasında sağlam siyasi iradenin, akıbet alma kararlılığının olduğu adımlardır.

“BİNALİ YILDIRIM’IN YARALANDIĞI ILÇE HEPİMİZİ ÜZDÜ”

Binali Yıldırım ve İstanbul Milletvekilimiz Şamil Alt Bölüm ile sıyanet Oğuzhan Demirci’nin yaralandığı kaymakamlik hepimizi üzmüştür. Kendilerine şifalar diliyoruz. Hiçbirinin hayati tehlikesinin olmadığı görmekten bile sevinme duyduk.

Cuma haset İstanbul’birlikte Uluslararası Düzentileme Konfederasyonu Birliği’nin kuruluşu vesilesiyle ülkemizde mevcut sendikacıları akseptans ettim. Cumartesi günü Malatya’dahi dolgun açılış töreni, cahillik buluşması, sivil toplum yemeği ile yoğun bir çevrim geçirdik. Kısaca 60 bin kişinin katıldığı şişko küşat töreni kasırga, cümbüş doluydu.

“MALATYALI VE DİYARBAKIRLI KARDEŞLERİME TEŞEKKÜRNAME EDERİM”

Ertesi gün ertelediğimiz Diyarbakır programımızı yaptık. Malatyalı ve Diyarbakırlı kardeşlerime bize gösterdikleri bağlılık, coşku, muhabbet için şükranlarımı sunuyorum. Diyarbakır’bile 70 bin kişinin katıldığı şişko açım ve miting farklı tıpkı heyecana açkı olmuştur. Havaalanından şişko açılışın yapılacağı meydana kadar aynı ayrıksı kasırga ve heyecan vardı. Bu vesile ile bölen yıldırı örgütünün zorla kopardığı evlatlarına kavuşmak için uğraş veren yürekli Diyarbakır annelerini candan selamlıyorum.

“YARIN TOGG’UN İLK TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILACAĞIZ”

Yarın cumhuriyet tarihinin arz balaban basamak, işyeri ve arsa projesinin geçmiş anne atma törenini gerçekleştireceğiz. Cuma Namazı günü önsezi belgemizin lansman törenini Ankara Bağlı Spor Salonu’nda yapacağız. Cumartesi haset Türkiye’nin otomobili TOGG’un banttan inzal törenine katılacağız. Teşrinisani ayında Endonezya’üstelik Bali’da yapılacak olan ayrımsız dizi film sıkı dışı programımız olacak. Önümüzdeki yıl vasıl olacağımız cumhuriyetimizin 100. yılına iri heyecanla, şevkle, coşkuyla hazırlanıyoruz.

“TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONU, BIRAKACAĞIMIZ GENIŞLIK BALABAN MİRASTIR”

Ülkemizin ve medeniyetimizin eksiksiz kazanımları üzerinde yükselteceğimiz Türkiye Yüzyılı vizyonu eskimemiş nesillere bırakacağımız sunma iri mirasımız olacaktır. Bu atılımı dünyanın tarihi dönüşüm yaşadığı dönemde hayata geçiriyoruz. Türkiye’nin ortamında bulunduğu süreç, siyasal, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmeleriyle dünyadaki olan bitenlerden ayrı değildir. İnşallah bu dönemde da dünyamız ışıl ışıl kavramların ambalajı süresince önümüze getirilen eş fıtratını nakzen yeniden felaketin eşiğine getirilen sapkın hezeyanlardan kurtarılacaktır.

Türkiye Yüzyılı hedefimiz elden milletimizin refahını terfi, ülkemizi lehçe ve toptan gösterişli haline getirme gayesini taşımıyor. İnanç, kültür uygarlık köklerini baştan diriltme edeceğimiz ayrımsız adımdır. Kadın Türkiye Yüzyılı’nı geçtiğimiz 20 yılda hayata geçirdiğimiz demokratlık ve kalkınma altyapısı konusunda düz yazı edelim. İri namına, bire bir namına, hararetli namına, kardeş olarak bilcümle gelişigüzel Türkiye namına 2023’ü ülkemizin yer balaban atılımı gerçekleştirelim.

Sınırlarımıza hücumcu, şehirlerimizi kana ve ateşe boyamaya etkin yıldırı örgütlerinden darbecilere alın nice tehditle mücadele ettik. Teröristlerin ülkemizi hararet namına çalıştığı günlerden, devletin tepelerine binen yumruğundan kaçacak hapis arayacak hale gelmelerinin huzuru içindeyiz.

“IZZET, ELEKTRİKTEN KİRAYA KADAR GENİŞ YELPAZEDE AİLELERİN YANINDA”

Partimizi mantinota girişimlerine kadar vasıl bu tür kavisli girişimlerin imdi akla üstelik gelmeyeceği demokratik durmuş oturmuşluk seviyesine ulaştık. Kifayetsiz siyasetçilerle birlikte ulaştık. Türkiye’nin politik ve hesaplı bağımsızlığını hazmedemeyen emperyalistlerin değişik vizyon ve oyunlarıyla boğuştuk. Tekme standartları, muamma engelsiz ambargoları fırsata dönüştürerek zat göbeğimizi kesecek adımlarla seçme alanda gücümüze gösterişli kattık. Işgal çabalarının hepsinin üstesinden gelerek demokratlık ve kalkınma devrimlerimizi birer birer hayata geçirdik. Kökenine, inancına, meşrebine, siyasi ve toplumsal tercihine bakmadan her bir vatandaşımızı müstahak olduğu haklara, özgürlüklere, refah düzeyine, ati güvencesine kavuşturmakta kararlıyız. Huzurun, evolüsyon ve kalkınma hamlelerinin engellenmesine katiyen sevda göstermeyeceğiz. Kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla, işçisi, görevli, sanayicisi bizimle olduğu müddetçe Allah’ın izniyle bizi engelleyecek dokunaklı tanımıyoruz.

Ülkemizin zenginliğini milletimizin rastgele kesimiyle adaletli şekilde paylaşma ilkemizi, sosyal şevket ilkesiyle hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Bir Zamanlar yakıt azık kabil biraz başlıkta bindi alan ailelerimiz elektrikten, kiraya büyüklüğünde geniş bire bir yelpazede devleti yanlarında bulmaktadır. Bu yaklaşım bize medeniyetimizin ve kültürümüzün mirasıdır. Elimizde okazyon varken yokluktan, yoksulluktan vurulan gönülleri düzeltmek ayrımsız koca ve dindar olarak ehil olduğumuz hassasiyetin gereğidir. Tığ hemen bu rahat ve etken arkalama sistemiyle, toplumsal bindi sistemimizin mantığını de değiştirdik.

“330 AİLE DESTEK MERKEZİ SAYIMIZI 656’YA ÇIKARIYORUZ”

Büyüğü ile annesiyle, çocuğuyla hep olarak ailenin tamamını koruyacak, gözetecek, güçlendirecek çalışmalara ciddilik veriyoruz. Aileye yönelik hizmetlerimizi genişletmeye etkin bakir bire bir adımın müjdesini benimsemek istiyorum. Kadınlarımıza ve çocuklarımıza müteveccih Familya Bindi Merkezleri ve Içtimai Dayanışma Merkezleri var. Kadınlarımızı üretken ayla getirmeyi, çocuklarımızın mıhlı hareket göstermeye çevrilmiş faaliyetler sürdürülüyor. Karı hangi büyüklüğünde aktif olursa kül aileyi ayakta tutmakta kudretli olacaktır.

Son dönemde ocak yapımızı yıkmaya yönelik tehditlere alın aldığımız tedbirleri bu merkezleri güçlendirerek sağlamlaştırma ediyoruz. 330 aile bindi merkezi sayımızı 656’ya 47 içtimai dayanışma merkezini 116’ya çıkarıyoruz. Önceliği şarki ve güneydoğu Anadolu’yu veriyoruz. 1.2 bilyon liralık ana ayırdık. Sınır Dışı operasyonlara iftira atan Tabipler Birliği Başkanı ile ilgilendiren etki harekete geçmiştir. Gerekirse yasalı düzenlemeye bu ismin da değiştirilmesini sağlayacağız. Ülkesine ve ordusuna sefihane iftira fail şahsın başındaki Türk’le ile başlamasının milletin herhangi bir ferdini rahatsız ettiğine inanıyorum. Bu çerçevede ilişik bakanlarımıza Tabipler Birliği başta kalkışmak amacıyla çığır örgütlerinde yıpranmamış yapıya geçilmesine yönelik mevzuat çalışmalarının hızlandırması talimatı verdik. Terör örgütü destekçileri buralardan temizleyerek bu yapıları kuruluş amaçlarına makul faaliyetlere yoğunlaştırmakta kararlıyız.”

Share: