Sarıeroğlu’ndan ‘asgari ücret’ açıklaması: “Zihayat artma olacak”

Sarıeroğlu’ndan ‘minimum sevap’ açıklaması: “Hayatiyetli artım olacak”

KIRIKKALE – AK Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “Minimum ücret ile ait de diri artışların yaşanacağı tıpkı çevrim olacak” dedi.

DÜRÜST Öğür Genel Komutan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Kırıkkale’birlikte planlı “2023’e Akıllıcasına Site Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin dünyada arz aşkın büyüyen ülkeler arasında kayran aldığını söyledi. Türkiye Nazik Ulus Meclisi’ne 80 maddelik husye kanunun irsal edildiğini ifade eden Sarıeroğlu, tamlık kesimlerin beklentilerini karşılayacak düzenlemeleri yapacaklarını belirtti.

Dönem şartlarına bakarak minimal ücrette işlek artışların yaşanacağını vurgulayan Sarıeroğlu, “Bütçe sürecinden sonra dahi gene emekçilerimizin özellikle ‘EYT’ atılmak için sözleşmelilerin takım konusu başlamak için peşi sıra minimal ücretimizin yine o dönemki koşullar değerlendirilerek asgari ücretle etkin vatandaşlarımızın; kaldı ki minimum sevap yemeden içmeden minimal ücretle çalışanları etkilemiyor. Sosyal yardımlar ilkin görünmek üzere engelli aylıkları, evde hizmet aylıkları, nemli aylıkları ve değme alanı etkiliyor. Bütün işyerlerindeki ücret skalalarını dahi bu makule artışa takı eden bir sosyal yük ücretidir esasen. Bu anlamda minimal ecir ile ait dahi dinamik artışların yaşanacağı aynı periyot olacak” dedi.

Sarıeroğlu, 84 milyon vatandaş amacıyla Türkiye’nin geleceği üzere hararetli tıpkı şekilde çalışmaya bitmeme edeceklerini sözlerine ekledi.

Share: