Şehit çocuklarına lunapark sürprizi

Kahramanmaraş’ta martir çocukları lunaparkta gönüllerince eğlendi.

Türkiye Savaş Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şubesi marifetiyle planlı ve Alpedo – Kervan Lezzetler Grubu’nun desteklediği etkinlikte şehit ayrıntılar lunaparka götürüldü. Burada seçkin çocuğa 250 lira değerinde baziçe kartı hediye edildi. Oyun kartını düz dallar, lunaparktaki türlü oyun gruplarında gönüllerince eğlendi. Martir annelerinin dahi zevcelik ettiği etkinlik böylelikle çocuklara dondurma ikram edildi.

Alpedo – Kervan Lezzetler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, martir ailelerinin değme ahit yanlarında olduklarını belirterek, geçirdiği hastalık sürecinde martir çocukları ve ailelerinin duaları ile baştan ayağa kalktığını tabir etti.

Kervancıoğlu, “Şehitlerimizin aileleri ve çocukları ile lunaparkta buluştuk. Kamu şehitlerimize Allah’tan yağmur diliyorum. Bu çocuklarımız bizlere emanet ve onlara topluluk çıkmak üzere değme devir var gücümüz ile bu arada olmaya bitmeme edeceğim” dedi.

Türkiye Savaş Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Idarehane Başkanı Yunus Karaman ise “Bu toprakları bize yurt eden canlarını bize feda eden martir çocuklarımız de hepimize hayat. Bu emanetlere Sami Kervancıoğlu bütün sahip daha çok teşekkürname ederiz” diye konuştu.

Şehit Nurettin Ademoğlu’nun eşi Feride Ademoğlu ise “Sami dedemize çokça teşekkür ederiz. Çocuklarımızı aynı araya getirdi ve çocuklarımız dahi çokça bahtiyar” dedi. – KAHRAMANMARAŞShare: