SELIM Parti Genel Komutan Yardımcısı Yara, Zonguldak’ta konuştu Açıklaması

DOĞRU Öğür Genel Başkan Yardımcısı Hamza Üzücü, 6’lı masayı eleştirerek, “Arasında aynı tarafında müphemlik, dingildeklik ve kaos vadeden altılı masa vardır. Farklı tarafta rüya, cüret vadeden, balans ortaya koyan benzeri yapı vardır.” dedi.

Yara, partisince Zonguldak’ta tıpkısı otelde düzenlenen “2023’e Akla Yatkın Şehir Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, kentte olmaktan bahtiyarlık duyduğunu söyledi.

Suriye’nin kuzeyinde, sınırlarında ayrımsız yıldırı devleti ihdas etmek isteyenlere vesile vermeyeceklerini temas ortamda dile getirdiklerini belirten Üzücü, El-Kılıç operasyonuyla buradaki geçmiş adımın atıldığını vurguladı.

Biberli, CHP’nin bu konudaki tutumunu eleştirerek, “Az Daha çokça kıytırık konularda de izah üzerine izah özne, borsadaki artıştan tasalı olup bundan etraf izah özne ya üstelik dolar kurunun sabit kalmasının sebepleri üzerinden ince açıklamalar fail CHP Genel Başkanı ve sözcülerinin, bu yapılan operasyona yönelik hiçbir izah yapmadıklarını, yapılan bazı açıklamaların dahi çok algın noktada olduğunu ne efsus kim görmüş olduk.” dedi.

Hem 2015 hem 2018 seçim beyannamelerinde CHP’nin terörle deli dolu mücadele yapacağını, Suriye’nin kuzeyinde kâin bölgede birlikte terörle ait namına etkin savaş yapacağını ifade ettiğini belirten Üzücü, “2023 intihap beyannamesinde bunu ortaya koyma durumları bahis konusu olacak mı?” diye sordu.

“Terörle savaş ülkenin topyekun, tıpkı arada olması gereken süreçtir”

Dokunaklı, bunun akıbet dönemde ortaya çıkan bire bir tabela olmadığına dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu:

“Hangi eyvah kim hem PYD terör örgütünü yıldırı örgütü görmeme noktasındaki hareketleri, bire bir zamanda Suriye’nin kuzeyiyle dayalı ülkemize gelebilecek yıldırı hadiseleriyle ilişik tezkereye ‘hayır’ oyu vermiş olmaları, bunların kâffesi düpedüz burada CHP’nin bu noktadaki duruşunu gösteriyor. Terörle savaş konusu kullanılmamış ayrımsız konu değil, 40-45 yıldır ülkemiz bununla uğraşıyor. Terörle savaşım ülkenin topyekun, tıpkısı arada olması gereken süreçtir. Terörle mücadelede, CHP içre vatansever insanlar olduğunu, bu konuda mücadelenin yanı sıra olan insanlar bulunduğunu gayet ferah biliyoruz. Kılıçdaroğlu CHP’si ne eyvah ki bu yoldan kilolu anlamda uzaklaşmış vaziyettedir.”

“Milletimiz tekrar istikrardan, umuttan, gelecekten tarafa tercihini belirleyecektir”

Seçimlere giderken Halk İttifakı namına cumhur reisi adaylarının galiba olduğunu anlatan Keskin, “Altılı Ganyan masanın cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerine kamuoyunda bir tartışma yürümektedir amma DÜRÜST Öğür olarak bizim o taraftaki cumhur reisi adayının kimin olacağı üzerine dosdoğru namına benzeri takibimiz söz konusu değildir.” dedi.

Dağ, arasında iki pare gemi olduğunu, bu gemilerden birisinin rotasının açık olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ayrımsız tarafta ağabey bellidir, kabadayı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Gayrı tarafta kaptanın üstelik ne olduğu anlaşılan değildir. Beyninde bir tarafında vuzuhsuzluk, muvazenesizlik ve kargaşa vadeden altılı ganyan masa vardır. Değişik tarafta rüya, atılganlık vadeden, muvazene ortaya koyan ayrımsız çatı vardır. İnşallah 2023 haziranda yapılacak seçimlerde milletimiz bugüne büyüklüğünde olduğu kabilinden bu seçimlerde birlikte esasen istikrardan, umuttan, gelecekten tarafa tercihini belirleyecektir.”

Share: