Serencam Dakika | Bodrum’da ‘Ahtapot’ ünlü yanlışlık şebekesi çökertildi: 13 denetleme

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde, ölçüsüz yatlar ile göçmen kaçakçılığı işleyen ‘Ahtapot’ ünlü yanlışlık şebekesine müteveccih 3 ilde düzenlenen operasyonda, 13 bed gözaltına makbuz. Operasyonda gebe miktarda döviz, 1 çılgın açkı, 2 motosiklet yat ve çok sayıda sayısal materyale el kondu.

Bodrum’da müfrit yatlarla göçmen kaçakçılığı yapıldığı bilgisine ulaşan polis güçleri ekipleri harekete geçti. Bu kapsamda, Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Departman Amirliği ekipleri şüphelileri ustalık ve fiziksel takibe aldı. Bu sabah saatlerinde Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Muğla KOM ve Bodrum KOM Departman Amirliği ekipleri, ameliyat düzenledi. Muğla, İstanbul ve Balıkesir’de 21 adrese senkronik dominant fail ekipler, bu suçtan elde ettikleri gelirlerle çılgın hayat hayatiyetli ve paraları aklamaya müteharrik S.Ö., Ö.Z., B.Y., H.Y., F.D., K.C., A.A., F.G., S.T.Ö., R.T., A.Ç.T., S.Ş. ve M.G.’yi gözaltına aldı. Şüphelilerin kendilerini ‘Ahtapot’ çetesi yerine adlandırdığı tayin edildi.

56 SINSICE MUHACIR KURTARILDIOperasyonda ayrıca 56 gizliden gizliye göçmenin kurtarıldığı belirtilirken, suçtan elde edildiği değerlendirilen 2 motor yata, 1 ekstrem araca ve 1 bota umum konuldu. Bunun yanı sıra, 57 bin euro, 13 bin dolar, 19 bin TL, 1 ruhsatsız tabanca, çok sayıda kurşun, vizör, telsiz ve suçta kullanılan materyallere ele geçirildi.

Bodrum’a getirilen şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Share: