Serencam dakika malumat! Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ni kazanan öğrencilere şehir tanıtımı gezisi

Kırşehir Kardeş Evran Üniversitesinin ayrımlı bölümlerini kazanan öğrenciler, kentin tanıtıldığı geziye katılıyor.

Devlet yurtlarında mütezayit öğrencilerin oryantasyonu üzere düzenlenen gezilere İl Firez ve Turizm Müdürlüğü görevlileri delalet ediyor.

Öğrencilere kentle ilgili vukuf veriliyor, gökbilim medresesi adına kurulan Cacabey Camisi, mimarisiyle dikkati çekici Hamidiye Camisi, Neşet Ertaş Arzu Sultanları Evi, Kardeş Evran Ege Türbesi gibi tarihi ve kültürel mekanlar gezdiriliyor.

İl Hars ve Turizm Müdür Muavini Eyüp Temur, AA muhabirine, Kırşehir’e ilk defa mevrut darülfünun öğrencilerinin kenti tanımalarını amaçladıklarını söyledi.

Temur, “Neşet Ertaş Heves Sultanları Evi ziyaretinde Neşet Ertaş başta başlamak amacıyla kültürel değerlerimizi anlatıyoruz. Kardeş Evran Iye Türbesi ziyaretinde bile kentimizin en nazik değeri olan Ahilikle ilgilendiren bilgiler veriyoruz. Bu geziler belli başlı aralıklarla bitmeme edecek.” dedi.

Mersin’den gelen Bilgi Yazın Fakültesi öğrencisi Işın Karslı üstelik gezide Kırşehir ile ilgilendiren çok güzel bilgiler edindiğini dile getirdi.

Karslı, memleketine gittiğinde Kırşehir’i arkadaşlarına anlatmak istediğini aktardı.

Sağlık Hizmetleri Çığır Yüksekokulu Tıbbi Sekreterlik Bölümü öğrencisi Nazan Karakoç birlikte gezinin kendisine çok molekül kattığını anlatım etti.

Share: