Son an marifet! İSTANBUL -Taraftarlar arasında yaşanan kavgaya ilgilendiren 4 sevimli yakalandı

İstanbul’de, Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Futbol Kulübü ortada oynanan karşılaşma sonrasında taraftarlar arasında çıkan olaylara ilgilendiren 4 can gözaltına makbuz.

İstanbul Güven Müdürlüğü ekipleri, Lehçe Mektep Çocuğu Tomar (BAL) 11’inci kadro ikinci hafta müsabakasında 9 Ekim’de Bilecik 1969 Spor Kulübü ile Bayburt 1918 Ayak Topu Kulübü beyninde saat 16.45 sıralarında Kağıthane Yeşilce Spor Tesisi’nde oynanan futbol müsabakasında, dağılan taraftarlar beyninde uğraş gerçekleştiği bilgisi üstüne olay hesabına kavrama etti.

Grupların dağılmasına müteveccih muktezi uyarılarda bulunup, neşeli zımnında sağlamlaştırma kuvvet çağıran ekiplerce yapılan çalışmada, iki takım beyninde yaşanan kavgaya ilgilendiren “spor alanlarında taşkınlık yazmak” ve “kamu malına beis ita” suçlarından Y.B, E.Ç. ve B.T. gözaltına alındı.

Stat girişinde mevcut dönel dudak içerisinde silahla havaya dokunaklı açan şüpheli S.A. da süreduran kuzuluk getirilerek, silahı ve şarjöre matbu 7 fişekle yakalandı.

Şüpheliler Y.B., E.Ç. ve B.T. için “spor alanlarında taşkınlık açmak” ve “amme malına beis verme” suçlarından adli prosedür yapılırken, karanlık S.A. ise “Sporda Hız ve Düzensizliğin Önlenmesine Dayalı Kanun” kapsamında spor müsabakalarından süresiz men edildi.

Şüpheli S.A, “genel güvenliğin isteyerek tehlikeye sokulması” ve “6136 mahdut kanuna muhalefet” eylemek suçlarından adliyeye atıf edildi.

Share: