Tekirdağ’dan hareket bölgesine 26 takım ve 35 araçlık arama kurtarma ekibi gönderildi

Tekirdağ’dan 26 takım ve 35 araçtan oluşan kontrol kurtarma ekibi, depremden etkilenen kentlerdeki çalışmalara destek çevirmek için bölgeye atıf edildi.

Tekirdağ Valiliğinden yapılan açıklamada, Kahramanmaraş merkezli mecmu 10 ili etkileyen depremin yaralarını temizlemek ve kontrol kurtarma faaliyetlerine süzülmek amacıyla Tekirdağ’dan ekiplerin hazırlıklarını tamamladığı belirtildi.

Ekiplerin henüz sonraları deprem bölgesine makul yola çıktığı dökme açıklamada, “Tekirdağ AFAD İl Müdürlüğünden dalavere ekibi ve beceri kadro 8 personel ile Şanlıurfa’ya, 2 arama istirdat ekibi 10 personel ve 99 destek AFAD gönüllüsü Hatay’a görevlendirilmiştir. Tekirdağ Esenlik Müdürlüğünden 4 UMKE ekibi 16 personel Osmaniye, Hatay ve Adıyaman’a görevlendirilmiştir. Ayrıca 6 cankurtaran ekibi 18 personel ile gine Osmaniye’ye görevlendirilmiştir.” ifadesine meydan verildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ofis Başkanlığından 4 ekip 12 personel ve 1 itfaiye aracı gönüllüsünün Hatay’a görevlendirildiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden 1 kadro 6 personel ile İstanbul’a görevlendirilmiştir. 4 araç ve 12 itfaiye erinden oluşan tıpkı takım Hatay’a görevlendirilmiştir. İl Cingöz Komutanlığından 1 grup 3 personel ve arama istirdat köpeği Şanlıurfa’ya görevlendirilmiştir. Kızılayın 2 izzetüikram uzlaştırıcı, Çerkezköy Arama Kurtarma Derneği 1 kadro 7 personel, Yiğit Demir Polat A.Ş’den 1 ekip 5 personel, Umay Arama Kurtarma Derneği 2 kol 14 personel, Arçelik Arama Istirdat Ekibi 1 kol 27 personel, CEKUT 1 ekip 12 personel ile 360 çerge, 4 bin 620 katlanır akak, 2 bin 100 battaniye, 4 bin 145 yastık bürgü seti yer sarsıntısı bölgelerine sevk edilmiştir. Vatandaşlarımız yoluyla 240 vahit içki bağışı yapılmış ve 150 ünite zaman stoklanmıştır.”

Share: