Türk müderris, PRP yöntemini ayrımsız dal seviyeye çıkaran “PvRP”yi dünyaya duyurdu

Gerçeklik hücreyle tedavi konusunda geliştirdiği yenilikçi yöntemleri dünya çapında geçer not Prof. Dr. Eray Copcu, PRP yerine tanımlanan kandan elde edilen plazma ile otama yöntemini zenginleştirerek aynı aşama öteye taşıdı.

İnsan vücudundaki yağlardan enzim kullanmadan kök göze elde etmeyi sağlayan SARHOŞ adı sunulan tedavi yöntemiyle 2019’de nişancı düz Copcu’nun bu yöntemi KÖLE, Fransa, Almanya, Avustralya, Japonya başta girmek amacıyla 20’den aşkın ülkedeki beğenilen uygulamalarında kullanılmaya başlandı.

Amerikan Azık ve İlaç Dairesi (FDA) belgesi, Avrupa afiyet ve asayiş işareti CE ile Kore Besin ve İlaç Dairesi (KFDA) sertifikalarını kayran yöntemin arkası sıra araştırmalarına bitmeme eden Copcu, kullanımı çokça ferah olan Platelet rich plasma (PRP) yöntemini encam koymak için düzentileme yaptı.

Kişinin öz kanından elde edilen plazma ile hücre yenilenmesini hızlandıran PRP yönteminde plazma yoğunluğunu zait tıpkısı formül geliştiren Copcu, “Platelet very rich plasma” (PvRP) yani “trombositten çok ensesi kalın plazma” adını verdiği buluşu üzere FDA ve CE belgelerine başvurdu.

Tek tıpkısı uygulamada kireçlenme, iyileşmeyen yaralar, saç dökülmesi, kadınlarda ovaryen yetmezlik, erkeklerde disfonksiyon üzere hastalıkların tedavisinde olumlu sonuçlar elde fail Copcu, yağ tamamen MEST yöntemi ile çağ bütün bütün PvRP yöntemini birleştiren çalışmalar de yaptı.

Kovid-19’un dokulara verdiği hasarın neden olduğu kâh hastalıklarda bile bu yöntemin iyileştirici etkisini araştıran Eray Copcu’nun çalışmaları, Paris’te düzenlenen Arsıulusal Plastik ve Rejeneratif Cerrahlar Derneği (IMCAS) toplantısında 15 binden aşkın marifet insanına tanıtıldı.

İyileştirici hücreleri kullanıyor

Derneğin Türkiye temsilciliğini dahi yürüteç Prof. Dr. Eray Copcu, AA muhabirine, tıpta ilaçla tedaviden hücresel otama yöntemine geçişin yaşandığını, kullanılmamış dönemde iyileştirici göze ile vücudun kendini ıslah potansiyelinin göz önüne alındığına dikkat çekti.

İyileştirici hücrelerin vücutta onarım edilmesi müstelzim değme alanda başarıyla kullanılabildiğini dile getiren Copcu, şöyle konuştu:

“Elde ettiğimiz hücreleri saç restorasyonundan ahzetmek üzere umum bedii uygulamalarında, boyunda ve el rejenerasyonunda kullanıyoruz. Meme Başı konstrüksiyonunda az çok kesif yararlanıyoruz. Kadınlarda ovaryen yetmezlikte, erkeklerde erektil disfonksiyon durumlarında kullanıyoruz. İyileşmeyen yaraların tedavisinde, el ortada kireçlenme yerine bilinen osteoartrit tedavisinde yararlanıyoruz. İlaçla tedavi edilemeyen durumlarda sunu haddinden fazla gelecek vaat fail yaklaşım bu. Sonuçta vücut kendini onarım mekanizmasına ehil.”

10 dakikalık işlemle elde ediliyor

Copcu, bu tedavide geçer hücrelerin elde edildiği kan kâmilen aplikasyon olan PRP tekniğini ihya çalışmaları sonucu tıpkısı macun ve formül tasarladıklarını, PvPR adını verdiği yöntemin Fransa ile ABD’deki bilgelik dünyasında iri yankı uyandırdığını kaydetti.

Prof. Copcu, PvPR’nin yönteminin PRP’nin bire bir aşama ilerisi olduğunu dile getirerek, “Paris’teki kongrede literatürde ilk kez tanımlanmış olan ‘trombositten çok zengin plazmayı’ (PvRP) tanıttık. Çokça süssüz benzeri kit ile normalin 25 ceberut büyüklüğünde trombosit elde edebileceğimizi gösterdik.” diye niteleyerek konuştu.

Bu tedavi yöntemini saç restorasyonu, yüz, sorumluluk ve halk bölgesi estetik uygulamalarında kullanılabildiğini anlatan Copcu, plazmanın elde edilmesi ve tedavide uygulanmasının toplanmış yaklaşık natamam saat sürdüğünü aktardı. Tedavide başarı oranının yüzde 95 kendisine ölçüldüğünü nâkil Copcu, kimyasal yön kullanmadığı üzere yan etkiye rastlanmadığını ifade etti.

Akciğer tedavisi üzere araştırma sürüyor

Tedavinin Kovid-19’a bağlı hastalıkların tedavisinde üstelik kullanıldığını kaydeden Copcu, şöyle konuştu:

“Kovid-19 insanı öldürmese bile neredeyse umum dokularını etkiliyor ve tıpkı yaralanma yapıyor. Bunların düzeltilmesi, rehabilite edilmesi gerekiyor. Söz Gelişi zinde erkeklerde yüzdelik 60’tan aşkın saç kaybı oluyor. Çabucak aynı uygulamayla saçlar adına getirilebiliyor. Şu dakika araştırma namına deneysel devam fail ayrımsız yöntem var. Stromal hücreleri buhar haline getirdik, nebülizasyon ile akciğer parankimine girmesini ve tamamen düzeltmesini hedefliyoruz. Bu alelade çokça nazik bire bir kıvrılma olacak. Zira hele akciğerde Kovid-19 zımnında mesele varsa bunun düzeltilmesi ancak ve fakat hakeza tıpkı yöntemle olacak.”

Share: