Türksat Benzeşim Peyk Yarışması amacıyla 20 Kasım’a büyüklüğünde müracaat alınacak

TEKNOFEST bünyesinde bu sene 8’incisi düzenlenecek “Türksat Emsal Uydu Yarışması” amacıyla başvuru süreci 20 Kasım’da sona erecek.

Türksat AŞ’den yapılan açıklamaya bakarak, yarış, pervaz etabının birlikte aralarında kayran aldığı 6 ayrımlı aşamadan oluşacak.

Uçuş etabının, April 2023’te, Aksaray Germen Atış Alanı’nda düzenlenmesi planlanan yarışmada bir numara olan takıma 100 bin teklik, ikinci olan takıma 80 bin teklik, üçüncü olan takıma 60 bin liralık bağış verilecek.

Yarışma amacıyla başvurular 20 Kasım’a kadar alınacak.

Türksat Nüsha Peyk Yarışması nedir?

Tasarla-yap-fırlat yarışması olan Türksat Emsal Peyk Yarışması’nda, yarışmacılara gök-uydu sisteminin tasarımından göreve başlamasına kadar güzeşte süreci deneyimleme fırsatı sağlanıyor.

Yarışma, lisans ve erdemli lisans eğitimi alan öğrencilere teorik bilgiyi pratiğe tahvil olanağı ve disiplinler arası düzentileme becerisi edindirmeyi amaçlıyor. Antrparantez öğrencilerin, diğer üniversite takımlarıyla deneme paylaşımında bulunmaları, sektörde cıvıltı gösteren kurumlar, şirketler, uzmanlar ve mühendislerle bildirişim kurmaları hedefleniyor.

Share: