Vekil Karaismailoğlu, DÜRÜST Öğür Mardin Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısı’nda konuştu Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, 2002 yılında çabucak feraset değişimi yaşandığını, peşi sıra yatırımları, vatandaşların hayat kalitesini kolaylaştıracak işleri bir bir bitirmeye başladıklarını belirterek, “100 yılda yapılabilecek işleri 20 yıla sığdıran tıpkısı hükümet var. Bu yaptığımız hizmetler, artık yapacaklarımızın bile teminatı.” dedi.

Çeşitli temaslarda düşmek üzere Mardin’e mevrut Icra Vekili Karaismailoğlu, Valiliği ülfet etti, Vali Mahmut Demirtaş ile görüştü.

Ardından AK Tümen İl Başkanlığını ülfet ederek İl Başkanı Faruk Tığ ile mülaki Karaismailoğlu, Atatürk Firez Merkezi’nde düzenlenen “SELIM Parti Mardin Genişletilmiş İl Enformasyon Meclisi Toplantısı’na katıldı.

Karaismailoğlu, medeniyetlere beşiklik fail Mardin’de bulunmaktan nazik benzeri itibar ve kurum duyduğunu söyledi.

2002 yılında Türkiye’nin Cumhur Reisi önderliğinde, AK Parti hükümetleriyle adeta kullanılmamış tıpkısı çağın başlangıcını yaşadığını tamlayan Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2002 yılı öncesinde sonuç derece ensiz benzeri enfrastrüktür, içindeki sorunlarla boğuşan tıpkısı Türkiye vardı. Vatanını, milletini seven, vatanına, milletine kendini adamış kadrolar Sayın Reisicumhur’mızın liderliğinde doğrusu Türkiye genelinde akla hayale gelmeyen bir nice işi başardı. daha çok de yenilerine başlıyor. Bazıları hayal ediyordu, bazıları görüntü bile edemiyordu. Bugüne geldiğimizde 28 bin 750 kilometrelik bölünmüş sefer ağına topluluk aynı Türkiye ve 68 bin kilometrelik işletmekte olduğumuz tıpkı esmer yolu ağına sahibiz.”

Karaismailoğlu, 38 bin kilometrelik bölünmüş kez ağını planladıklarını ve yapımının bire bir yandan sürdüğünü dile getirerek, 2002 yılından itibaren yatırımları hayata geçirdiklerini, vatandaşların hayat kalitesini kolaylaştıracak işleri hepyek bitirmeye başladıklarını anlatım etti.

“Ülkemizin ciharıyek beraberinde dirlik var cüret var”

Haddinden Fazla büyük meseleleri, aşamaları geçip bugünlere geldiklerini anlatan Karaismailoğlu, seçme çağ Anadolu’nun ayrımsız köşesini mülakat ettiklerini belirtti.

Karaismailoğlu, “Ülkemizin dört bir beraberinde hayat var, çekinmezlik var. Bundan Sonra vatandaşımız işiyle ilgileniyor, gençlerimiz okulda eğitimini alıyor.” ifadelerini kullandı.

Terör zımnında geçmişte yaşanan mağduriyetlere değinen Karaismailoğlu, zayi zamanların telafi edilmesi için hep birlikte çok çalışılması gerektiğini kaydetti.

Yapılacak çok hisse senedi olduğunu rapor fail Karaismailoğlu, yapılan çalışmaların, ülkeye kazandırılan hizmetlerin gömlek sekmen gezilerek anlatılması gerektiğini söyledi.

Karaismailoğlu, yakın seçimlere işaret ederek, seçimlerden bilahare 2053 hedeflerine daha hızlı bir şekilde ulaşmaya başlayacaklarını belirtti.

“Yaptığımız hizmetler bundan sonra yapacaklarımızın dahi teminatı”

Zaman 28 bin 750 kilometrelik mukassem el ağında hizmet verdiklerini, mukassem yollar sebebiyle yolları, gönülleri birleştirdiklerini anlatan Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Bu yolların hayatımıza kattığı konfor, hamaset yardımıyla yılda 7 bilyon saat kendimize kaldı. Yekpare 1 milyar litre akaryakıttan artırım sağlıyoruz. Bu nitelikli, emniyetli yollar yardımıyla trafik kazalarında yüzdelik 82 eksilme kaydettik. Yılda tüm 9 bin 500 duygusal kurtarıyoruz. Hoppadak izan değişimi yaşandı 2002 yılında ve arkası sıra yatırımları, vatandaşımızın yaşam kalitesini kolaylaştıracak işleri bir bir bitirmeye başladık. 100 yılda yapılabilecek işleri 20 yıla sığdıran bire bir hükümet var. Bu yaptığımız hizmetler, imdi yapacaklarımızın üstelik teminatı. Anadolu’nun seçkin köşesinde bu elektrik, bu canlılık artarak bitmeme ediyor. Sanayideki, üretimdeki artım, turizmdeki elektrik, tarımın mahiyet değerine kavuşması bu altyapının etkisiyle oldu amma bunun sunu baştaki tetikleyicisi sağlık ortamını sağlamaktır. O ortamı sağlayan birlikte bu uyumlu politikalar sayesinde Sayın Cumhur Reisi’mızın liderliğindeki kadrolar oldu. ve olmaya bile bitmeme edecek.”

Karaismailoğlu, demir yolu ağırlıklı yatırım dönemine girdiklerini tabir ederek, buna ilgili balaban resmin benzeri ucunda Pekin, Uzak Asya, tıpkısı ucunda birlikte Irak Avrupa’nın olduğunu belirtti.

“Bugün Çin’den, Pekin’den kalkan tıpkı katar okunabilen yerine Türkiye üzerinden Londra’ya kadar uzanabiliyor.” diyen Karaismailoğlu, tecim koridorlarının önemine dikkati çekti.

Itidalli Çatlak ve Yıldız Aralık’a birlikte değinen Karaismailoğlu, Çin’den Avrupa’ya yılda 810 bilyon dolarlık ticaret hacminin olduğunu rapor etti.

Karaismailoğlu, “Bu ticaret hacminden hangi kadar behre alacağız, onun hesaplarını yapıyoruz. Bu şişman suret içerisinde Ölçülü Mesafelik ve bununla bağlantılı olan Güney Kânunuevvel var. O Cenup Ara’de bildirme mehabetli merkezlerden biri da Mardin. Mardin’deki demir hat, geri hizmet merkezler ve buradan Irak’a, Bağdat’a, Basra Körfezi’ne, Suudi Arabistan üzerinden Bir Gündüz Feneri Emirlikleri’hangi, Dubai’ye uzanan koridorlar üzerinde çalışıyoruz. Bire Bir vakit üzerindeki bilcümle ülkelerle gelişim birliklerimiz, görüşmelerimiz bitmeme ediyor. Bu ticaret yollarını canlandıracağız çünkü bunlar, hakikaten bu dünyanın vazgeçilmezleri.” şeklinde konuştu.

Irak’taki gelişmelerin, akıbet siyasi istikrarsızlıkların bu çalışmaları biraz uzatabildiğini dile getiren Karaismailoğlu, bunların kesin tıpkısı düzene gireceğini, bu koridoru tamamlayacaklarını belirtti.

Karaismailoğlu, karaca, çekicilik, çıpa yollarında ülkenin gelişigüzel tarafında tıpkı faaliyet olduğunu, çekicilik yolunun bundan sonra halkın yolu olduğunu vurguladı.

Bütün Avrupa havalimanlarında kaos yaşanırken Türkiye havalimanlarında katlanılamaz bir konfor bulunduğunu dile getiren Karaismailoğlu, Türkiye’nin kararlı ayrımsız şekilde büyümeye, yatırımlarına bitmeme ettiğini kaydetti.

“Karınca gibi çalışıyoruz”

Ceylanpınar-Kızıltepe yolunu 2023 yılının mayıs ayında tamamlamayı planladıklarını ifade fail Karaismailoğlu, devamına birlikte Kızıltepe belde yolu projesini eklediklerini, bu sene zarfında Kızıltepe yer yolunu bitirerek hizmete sunacaklarını söyledi.

Karaismailoğlu, Mardin-Midyat yoluna ilişkin projeye da kaldıkları yerden devam edeceklerini dile getirerek, Mardin belde yolunun dahi gündemlerinde olduğunu belirtti.

Ülkeye dev eserler çoğaltmak için karınca kabil işlemek gerektiğine meni fail Karaismailoğlu, “Türkiye’nin ciharıyek yanına bozgunluk 5 bin şantiyede 700 bin mücahede arkadaşımızla karıncalar kadar çalışıyoruz. 2002 yılından bugüne kadar Iblağ ve Altyapı Bakanlığı yerine tamlık 183 milyar dolarlık yatırım yaptık. Yani 1 trilyon 600 bilyon liralık emretmek. 2053 yılına kadar yapacağımız 190 bilyon dolarlık yatırım planımızı üstelik yaptık. artık onların takibini yaparak devam edeceğiz. İnşallah Sayın Cumhur Reisi’mızın liderliğinde seçimleri atlattıktan sonra zaman 225 bilyon dolar, geçen sene zaman 250 milyar dolarlık tecim hacmi önümüzdeki yıllarda 500 bilyon dolara büyüklüğünde çıkacak.” şeklinde konuştu.

Karaismailoğlu, turizm sektörünün Mardin üzere çok kocaman olduğuna dikkati çekerek, nitelikli, sakıncasız yollar, gelgel yolu ve buna henüz bilahare ekleyecekleri çıpa yolları yardımıyla Mardin’in turizm alanında bile büyümeye bitmeme edeceğini belirtti.

20 yıl evvel Türkiye’üstelik çabucak 8 milyon açar varken zaman bu sayının 26 milyona çıktığını kaydeden Karaismailoğlu, düzenlenen aynı şekilde büyümek üzere 2053 yılına büyüklüğünde yapılması müstelzim yatırımlara de bugünden başladıklarını söyledi.

DOĞRU Fırka Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ile DÜRÜST Tümen İl Başkanı Faruk Tığ’ın de müracaat yaptığı toplantıya DÜRÜST Tümen Batman Mebus Ziver Özdemir, İl Toyluk Kolları Başkanı Tarık Atlı ve partililer katıldı.

Share: