Yaşı beribenzer ama gönlü şişman: aralıksız demeden depremzedelere destek üzere çalışıyor

Edirne’de 11 yaşındaki Fatih Yıldırım, Mimar Sinan Spor Salonu’nda oluşturulan müzaheret cem merkezinde gönüllülerle gelişigüzel çalışmalara katılarak depremzedelere bindi olmaya çalışıyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve Türkiye’yi kanun boğan depremlerin peşi sıra başlatılan yardım seferberliği gönüllülerin desteği ile layenkati bitmeme ediyor. Edirne’de bire bir yandan deprem bölgelerine geçmek için yardım çalışmaları yapılırken, aynı yandan üstelik kente gelen depremzedeler amacıyla oluşturulan ücretsiz market aracılığı ile yaraların sarılmasına katkı sağlanıyor. Türkiye depremzedeler için yegâne canevi olmuşken, 7’den 70’e herkes yapılan çalışmalara destek oluyor. 11 yaşındaki Fatih Sebep de, Edirne’de depremzedeler üzere Mimar Sinan Spor Salonu’nda oluşturulan müzaheret toplama merkezinde gönüllülerle birlikte zaman zaman koli taşıyor, bazı bazı paketleme yapıyor, ara sıra ise ihtiyaçlarını karşılamaya gelen depremzedelere havari oluyor. Zat yoz gönlü şişman Fatih’in bu eş davranışı çevredekilerden takdir topluyor. Yaşıtları dışarıda ara geçirirken az daha zamanının tümünü depremzedelere destek amacıyla nâkil Fatih, kontak, muadele ve dayanışmanın en adamakıllı örneklerinden birisi oluyor.

“Burada hep beraber bağlantı olmaya çalışıyoruz”

Ülkemizde yaşanan depremlerin herkesi çok üzdüğünü belirten 11 yaşındaki Fatih Sebep, fahri adına yardım çokluk merkezine geldiğini ve bütün gelişigüzel çalışarak ara sıra eve üstelik gitmediklerini belirtti. Hep bu arada irtibat olmaya çalıştıklarını aktaran Saika, “Tır geliyor, kolileri taşıyoruz. Depremzedeler buraya geliyor, onlara burada havari oluyoruz. İsteklerini yazıyorlar, onlara veriyoruz. Burada bilcümle bu arada irtibat olmaya çalışıyoruz. Burada olmaktan ve onlara yardım etmekten yağlık kendimle gelgel duyuyorum” dedi.

“Senin yaşındakiler dışarıda geziyor diyorlar”

Yaşının tezyifkâr olmasına karşın depremzedeler için canla başla çalışmalara destek veren Fatih, “Beni görenler senin yaşındakiler gidip eğleniyorlar, sen bütün burada çalışıyorsun diyorlar. Onlara birlikte açıklıyorum nedenlerini. Burada tırlar geliyor, kimi zaman tırlardan kolileri indiriyoruz, zaman zaman tırlara koli yüklüyoruz. Cetvel ile

gelenler ihtiyaçlarını istiyor, onları veriyoruz” diye niteleyerek konuştu. – EDİRNE

Share: