YEPAŞ depremzedelerden hareketlilik aboneliğinde güvence bedeli almayacak

YEPAŞ Genel Müdürü Arif Akşam Ezanı, Samsun, Kalabalık, Amasya, Sinop ve Çorum illerine yerleşen depremzedelerden garanti bedeli alınmayacağını açıkladı.

YEPAŞ’tan yapılan mukayyet açıklamada, hem hareket bölgelerinde hem birlikte beş ilde depremzedelere bindi verildiğini belirtti.

Ortaya sâdır ihtiyaçlar için Il ve AFAD kabilinden birimler aracılığıyla vatandaşlara hem gereç hem dahi maddesel bindi sağlandığı dökme açıklamada, depremlerin arkası sıra takı alanlarındaki illere gelen depremzedelerden evlerine yerleşme süreçlerini kolaylaştırmak için dahi mesai yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine saha sunulan YEPAŞ Genel Müdürü Arif Akşam, “Depremzedelerin, AFAD vasıtasıyla evet birlikte valiliklerin, kaymakamlıkların ilişkin birimleri marifetiyle bırakılmış belgenin dışında hiçbir doküman dilek etmeden ve garanti bedeli ödemesi almadan işlemelerini en acul şekilde tamamlayıp enerjinin bire bir dakika ilk verilmesi üzere gerekli koordinasyonu sağlamaya çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Share: