Biriktirdiği umre parasını depremzedeler için bağışladı

Amasya’nın Merzifon ilçesinde faal 71 yaşındaki Hüseyin Kamer, umre amacıyla biriktirdiği parayı sarsıntı bölgesinde kullanılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) bağışladı.

Kamer, hareket bölgesindeki vatandaşlara müzaheret etmek için umre ziyaretini fesih yazar, biriktirdiği 29 bin 200 lirayı TDV Merzifon Idarehane Başkanı ve İlçe Müftüsü Abdulhamid Güreşçi’a makbuz karşılığında konfirmasyon etti.

Ay, depremzedelere müzaheret için umreye gitmekten vazgeçtiğini belirterek, “Elan önce 3 sefer umre ziyareti yapmıştım. Bir misil henüz başvurmak için paramı biriktirdim, fakat ülkemizde meydana mevrut zelzele dolayısıyla binlerce canımız gitti, binlerce vatandaşımız de yaralandı. Ego onları bu durumda görünce dayanamadım ve bu yüzden umre amacıyla biriktirdiğim paramı sarsıntı bölgesinde kullanılmak için bağışlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Müftü Güreşçi ise Ay’ı kat sayı davranışından yağlık kutlama ederek, “Rabbimiz, amcamızın niyetini akseptans buyursun. Ahirette karşılığını mezuniyet bitirme versin. Tanrı devletimize ve milletimize tıpkısı henüz hakeza acılar göstermesin inşallah.” diye konuştu.

Share: