Yozgat haberleri! Kılıçdaroğlu, Yozgat’ta Buğulu Bakımevini Görüşme Etti

Fen: TAMER ARDIL ERŞİN – Azrail: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yozgat’ta Bahadın Yaşlanma Vakfı’nın kurduğu yaşlı bakımevini konuşma etti ve Kılıçdaroğlu ile burada küsurat sekene birbirlerine çiçek bağış etti. Burada artan bire bir kadın yurttaş, Kılıçdaroğlu’na Atatürk şiirini okudu.

CHP Lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, zaman Yozgat’ın Bahadın ilçesinde Yaşlanma Vakfı’nın yaşlı bakımevinde mütezayit yurttaşları mülakat etti. Kademe sakinleri Kılıçdaroğlu’na Kılıçdaroğlu dahi onlara çiçek bergüzar etti. Burada bire bir karı yurttaş, Kılıçdaroğlu’na Atatürk şiirini okudu. Aynı buğulu bile Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek, “Bıktık, yeter ondan gayri bıktık” dedi. Babası Kılıçdaroğlu’nun Tunceli’bile köylüsü olan buğulu kadın yurttaş dahi gözyaşlarını tutamadı ve Kılıçdaroğlu’nun ellerine sarıldı.

Vakfın yöneticileri Kılıçdaroğlu’na buğulanmış evini gezdirdi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Türkiye nüfusu 2035’ten bilahare daha çok yaşlanacak. Yaşlılar elan çok olacak Türkiye nüfusunda. Hastanelerin, nemli hizmet evlerinin yapılması geçişsiz. Yaşlılara evde hizmet hizmeti verilmesi lazım. Yaşlı insana çevrik sosyal hizmetlerin artması geçişsiz. Elbette bu garip mekanlar balaban. Bu tür mekanlarda yer ve tabiatla üstelik buluşabiliyor. Dört zar ortada değil tabiatla bile buluşma imkanı var. Horozdu, tavuktu, kediydi, köpekti, sair canlılara de böyle mekanda görmesi onun amacıyla üstelik iri tıpkısı kazanım.”

Kazanç yöneticilerinden birisi, vakıflarının 2010’dahi kurulduğunu fakat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu izin vermediği üzere yıpranmamış aynı kazanç kurarak, bu buğulanmış evini açmayı başardıklarını anlattı.

Share: