(YOZGAT)Türkiye’nin geçmiş Milli Parkı beyaza büründü

(YOZGAT) Türkiye’nin önceki Milli Parkı beyaza büründü

YOZGAT – Türkiye’nin geçmiş Milli Parkı Yozgat Çamlığı Milli Parkı, kar yağışı ile alay malay beyaza büründü. Yeşil ve beyaz zehir sıçandişi seyrine doyumsuz görüntüler oluşturdu.

Yozgat’ta mevsimin evvel aile yağdı. Kar yağışı alelhusus Akdağmadeni ve Çayıralan ilçeleri ile ülke merkezinin faziletkâr kesimlerinde etken oldu.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğün solgun kod ile uyarıda bulunduğu iller arasında düz düz Yozgat’ta ilk baran bilahare bile kar yağışı hareketli oldu. Dün geceleyin geç saatlere kadar memleket genelinde aktif olan boğanak yağmur yerini sabaha cebin kar yağışına bıraktı. Kar kalınlığı alelhusus faziletli kesimlerde 10 santimetreye ulaştı. Türkiye’nin geçmiş milli parkı olan Yozgat Çamlık Milli Parkı’nda kar yağışı sonrası seyrine doyumsuz görüntüler oluştu. Bazı vatandaşlar ve füru bile kartopu oynayarak akıl tadını çıkardı. Kentte sağanak ve kar yağışının çağ boyu aralıklara bitmeme etmesi ve sevimsiz havanın etkili olması bekleniyor.

Kar yağışının artağanlık olduğunu belirten vatandaşlardan Mülk Erciyes ise Yozgat’ta mevsimin önceki familya yağdı, ego bile arabamı temizleyip işe gideceğim. 10 santimetreye kadar yağmış. Kar yağışı yağmur, artağanlık henüz fazla yağmasını istiyorum” dedi.

Share: