Yurtta hava raporu

Yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak, yurdun geneli parçalı vadi saha çokça bulutlanmış, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Rum, Karadeniz, Şark Rum’nun kuzey ve batısı ile Kırklareli, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Bitlis ve Muş çevrelerinin boğanak ve meydan kayran asuman gürültülü boğanak yağışlı geçecek. Yağışların Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda sağlam; Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Karabük çevrelerinde evcil olarak haddinden fazla akva ve dağ, Çankırı, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ankara’nın kuzeyi ve Ordu’nun çöz ve garp kesimlerinde sağlam olması bekleniyor.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden alınan tahminlere bakarak, kuzey, bağırsak ve gün batısı kesimlerde zaman normallerinin altında düşecek, ayrıksı yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, alelumum şimal ve kuzeybatı, yurdun güney ve doğu kesimlerinde cenuplu yönlerden hafif, ara sıra ölçülü kuvvette; Marmara ile Şimal Iye kıyılarında yıldız ve kuzeydoğu, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın şarki çevrelerinde cenup ve güneydoğu yönlerden sağlam ve bodur sürekli fırtına (40-70 kayran vadi 80 km/sa) şeklinde esecek. Gâh illerde muhtemel albeni durumuyla günün en faziletli sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çokça bulutlanmış, sağanak, vadi yer asuman ses boğanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Yağışların yıldız kesimlerinde evcil tevessül etmek için sağlam olması bekleniyor 15

İstanbul: Modüler ve haddinden fazla bulutlu, aralıklı bora yağışlı 21

İzmir: Parçalı ve birkaç bulutlu 26

Adana: Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, fasılalı boğanak ve vadi yer asuman curcunalı boğanak yağışlı 29

Antalya: Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, fasılalı boğanak ve düz düzlük asuman curcunalı boğanak yağışlı 25

Samsun: Parçalı ve çokça bulutlanmış, bora yağışlı 21

Trabzon: Modüler ve çok bulutlu, boğanak yağışlı 20

Erzurum: Modüler ve çokça bulutlu, sağanak ve asuman ses bora yağışlı 25

Diyarbakır: Parçalı ve çokça bulutlanmış bora yağışlı 28 – İSTANBUL

Share: