Zinde milli kürekçiler, Balkan Şampiyonası’na Adıyaman’da hazırlanıyor

Gailesiz Milli Kürek Takımı, Balkan Şampiyonası’nda liyakatli dereceler elde edebilmek üzere çalışmalarını Adıyaman’da sürdürüyor.

Bosna Hersek’in Vişegrad şehrinde 9-11 Ilkgüz’üstelik yapılacak Balkan Kürek Şampiyonası amacıyla Gazihan Ata Akarsu Sporları Merkezi’nde kampa giren tendürüst milliler, günde 2 idman yaparak alçak depoluyor.

Sanmar Denizcilik Gençler Türkiye Şampiyonası’nı Adıyaman’üstelik tamamlayarak, Balkan Şampiyonası’na katılmaya doğruluk kazanan milliler, Atatürk Barajı’nda arak döküyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milli takıma seçilen sporcuların Atatürk Barajı’nda dinlenme kampı yaptıklarını rapor etti. Gazihan Dede Akarsu Sporları Merkezi’nin önemini anlatan Çuhadar, şöyle konuştu:

“9-11 Ilkgüz tarihleri beyninde Bosna Hersek’te düzenlenecek olan Balkan Şampiyonası’na sporcularımız burada hazırlanıyor. Bu merkezimiz birlik ayrımsız idman alanı. Birçok takımımız buraya geldi, kampa girip antrenmanlarını burada yaptı. daha çok dahi gelmeye devam edecekler. Amacımız burada henüz büyük ve kapsamlı yarışmalar tahsis etmek.”

Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş ise Gölbaşı ilçesinde Sanmar Denizcilik Gençler Türkiye Kürek Şampiyonası’nda kalburüstü olan sporcuların milli kürek takımına seçildiğini hatırlattı.

Milli sporcuların Atatürk Barajı’nda kampa girdiklerini kaydeden Batur, “Tığ burada dokunaklı tıpkı organizasyona ev sahipliği yapmaktayız. Amacımız kentimizde akarsu sporları altyapısını geliştirerek, alelhusus Adıyaman’daki spor turizmini ve organizasyonlarını eğin düzeye görmek.” diye konuştu.

Yurt dışından kamp teklifi

Gazihan Dede Akarsu Sporları Merkezi’ne mikro dışından dinlenme kampı amacıyla taleplerin oluştuğunu rapor fail Keleş, “Türkiye’deki cemi balaban seçme spor kulüplerimizin kamp tercihlerinden bilahare şu dakika ancak dışından kamp tercih ve rezervasyonları almaktayız. Ayrıca Türkiye’deki bilcümle kürek spor kulüplerini Adıyaman’birlikte kamp yapmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sporcular iddialı

Sporculardan Yasin Rahat bile antrenmanlarını mütemadi sürdürdüğünü kaydetti. Bir Nice birincilik ve dünya üçüncülüğünün olduğunu tamlayan Rahat, şöyle bitmeme etti:

“Deminden antrenmanlarımıza son kolaylıkla bitmeme edip, Balkan Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Sabahleyin er saatlerde geliyoruz. Suyun saha olması bizim üzere makro. Bu olduğunda antrenmanlarımızı elan bol yapıyoruz. Günde sunu birkaç 3 saat süresince dokunaklı bir idman yaparak hazırlanıyoruz. Kürek sporu print ama güzelce bire bir spor.”

Eren Akbaş üstelik 3 yıldır kürek sporu yaptığını rapor ederek, şunları kaydetti:

“Sabık yıl Balkan Şampiyonluğu ile Balkan 3’üncülüğüm var. Bu yıl İtalya’birlikte planlı yarışmada da acun 3. olduk. Çokça mutluyuz, bu sporu kaynak ediyorum. Atatürk Barajı domuzuna ve akarsu bizim amacıyla ülkü. Burada Balkan Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Hedefimiz birincilik. Şampiyon olup ülkemizi belirtmek istiyoruz.”

Share: